Przyślij nam swoje zdjęcie, które uważasz za wyjątkowe. Najlepsza fotografia wyłoniona przez naszych ekspertów zostanie opublikowana na łamach Travelera w dziale „Akademia fotografii”.

W lipcowym Travelerze wyróżniliśmy Pawła Jagiełłę za zdjęcie „Dziewczynka Z Birmy”. „Kiedy patrzę na to zdjęcie, jestem przekonana, że aparat wymyślono po to, żeby fotografować ludzi.  A gdzie kryje się tajemnica dobrego portretu? Moim zdaniem w oczach, które potrafią powiedzieć o nas bardzo dużo, niektórzy twierdzą wręcz, że wszystko
    – komentuje dyrektor artystyczna Travelera Agnieszka Franus.
Autor wykonał zdjęcie w mjanmarskiej wiosce Indein. „Prawie wszystkie kobiety i dzieci smarują w tym kraju twarze thanaką – pastą wytwarzaną ze sproszkowanego drewna, żeby chronić skórę przed ostrym słońcem” – opowiada autor. Co zrobić, aby publikować zdjęcie na łamach Travelera?
  • 1.    Przyślij swoje zdjęcie mailem: migawka@burdamedia.pl (wielkość maks. 2 MB; w tytule maila wpisz „Konkurs fotograficzny”). 

  • 2.    Napisz krótko, gdzie i w jakich okolicznościach je zrobiłeś (ok. 1000 znaków).

  • 3.    Spośród nadesłanych zdjęć redakcja wyłoni najlepsze.
Na zwycięzców czekają nagrody. W tym miesiącu są to książki: „Moje życie polarnika” Marka Kamińskiego i „Jak fotografować smartfonem” Jacka Boneckiego.

Organizatorem konkursu jest Burda NG Polska Sp. z o. o. Sp. Komandytowa, ul. Marynarska 15, Warszawa.