Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się zaledwie 16 km od stolicy Haiti, Port-au-Prince, na głębokości 30 km. Jak podaje stacja CNN, po głównym trzęsieniu o sile ponad 7 st. doszło do kilkunastu wstrząsów wtórnych, z których niektóre były nawet o sile 5,9 st. W wyniku wstrząsów zniszczeniu uległy domy mieszkalne, sklepy, biurowce i hotele. Większość ulic jest nieprzejezdna, nie działają telefony stacjonarne i komórki. Nawiązanie jakiejkolwiek łączności możliwe jest jedynie za pomocą telefonów satelitarnych.
Na pomoc lekarską czeka wielu, często bardzo poważnie rannych ludzi. Bez dachu nad głową pozostało tysiące osób, a liczba uwięzionych pod gruzami ofiar katastrofy, również potrzebujących pomocy, nie jest nikomu znana.
Chaos, tragedia, nieszczęście i ciemność, tak można opisać to, co dzieje się na ulicach haitańskich miast. Potworna katastrofa, w obliczu której człowiek nadal pozostaje bezbronny.
Pomoc Haiti obiecały już USA, Kanada, Wenezuela i Francja. Dowiedz się więcej o Haiti: http://haiti.national-geographic.pl/haiti.html Galeria zdjęć z Haiti: https://www.national-geographic.pl/szukaj/galerie/0/dopasuj-slowa/0/haiti/   Zapraszamy na forum: https://www.national-geographic.pl/forum/showthread.php?p=7256#post7256