Sella Ronda

Masyw Sella znajduje się w Dolomitach. 26-kilometrowa trasa zimą służy narciarzom i snowboardzistom, a latem - cyklistom. Drogę można przebyć w obu kierunkach. Łączna długość Sella Rondy to ok. 50 km, a różnice przewyższeń dochodzą do 3 tys. metrów. Na całodniową wyprawę należy się wybrać z instruktorem. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów w czterech miejscowościach leżących wzdłuż trasy: Val Gardena, Alta Badia, Vigo di Fassa i Arrabba.

Naturonda

Trasa rowerowa rozpoczyna się u stóp szczytu Sassolungo/Langkofel i biegnie przez "Skalne Miasto" (Città dei Sassi) w dolinie Val Gardeny. Szlak rozpoczyna się w Passo Sella/Sellajoch i wiedzie do schroniska Emilio Comici (2154 m n.p.m.), gdzie można spróbować np. specku, żytniego chleba, sera czy jabłkowego strudla. Wyprawa tą drogą trwa ok. 40 minut.

Culturonda

Culturonda to projekt związany z promowaniem kultury tego włoskiego regionu. Obejmuje on dwanaście głównych atrakcji Południowego Tyrolu, takich jak Muzeum Kultury i Historii Południowego Tyrolu, Zamek Tirolo czy klasztor Novacella. Do każdego z tych obiektów można dojechać na rowerze.

www.suedtirol.info