Na uczestników festiwalu czekać będą między innymi warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania i gotowania w plenerze, odpowiedniego przygotowywania ekwipunku i profesjonalnej fotografii outdoorowej, a także opowieści znanych podróżników z ich wypraw. Wydarzenie to będzie również okazją, aby wziąć udział w wycieczkach górskich oraz zajęciach biegowych i wspinaczkowych pod okiem przewodników i zawodników teamu The North Face®.
 

Prawdziwą gratką dla najodważniejszych będzie możliwość lotu paralotnią oraz raftingu, a także próba zdobycia szczytu Eiger u boku jednego z zawodników The North Face. Bez wątpienia będzie to przeżycie, które pozostanie w pamięci do końca życia!
 

Po zmroku, uczestnicy wezmą udział we wspólnej kolacji pod gołym niebem, przy muzyce na żywo oraz pokazach filmów. Po intensywnym i wyczerpującym dniu, przyjdzie czas na chwilę relaksu, w zlokalizowanym w lesie spa.
 

Nie ma wątpliwości, że nadchodząca edycja The North Face® Mountain Festival pozostawi przyjemny ból w mięśniach i wspomnienia do końca życia w głowie
 

Garść informacji o The North Face® Mountain Festival:

Lokalizacja

Obozowisko zlokalizowane będzie w Lauterbrunnen, w niewielkiej odległości od centrum miasteczka. Na The North Face® Mountain Festival dostać się można:

·         Samolotem

Najwygodniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do Szwajcarii jest samolot. Podróż z Polski trwa około 2 godzin. Linie lotnicze oferują regularne połączenia np. z Warszawy do Zurichu lub Genewy. Jednym z tańszych rozwiązań jest podróż z Krakowa do Bazylei, ceny biletów zaczynają się już od 150 pln.

 

Dojazd na miejscu:

·         Pociąg

Bazylea: Na trasie Bazylea - Interlaken Ost kursują pociągi Intercity. Czas podróży to około 2 godziny.

Zurich/Genewa: Należy dostać się pociągiem do Berna, skąd należy przesiąść się w pociąg z jadący z Bazylei do Interlaken Ost. Czas podróży to: z Zurychu około 2 godziny; z Genewy około 3 godziny.

Podróż do Lauterbrunnen zaplanować można za pomocą strony:  www.thetrainline.com

·         Samochodem

Do Lauterbrunnen dotrzeć można samochodem z Bazylei, Zurychu lub Genewy przez Berno lub Lucern / Brünig Pass. Jadąc z południa, kierować się należy w stronę Jungfrau przez Grimsel lub Sustenpass lub przez Simplonpass i następnie trasą Lötschberg.

Pomocna w zaplanowaniu podróży będzie ta strona.

 

UWAGA KONKURS

Mamy dla Was dwa bilety wstępu na The North Face® Mountain Festival, które obejmują m.in. udział w wycieczkach pieszych, treningach biegowych i zajęciach wspinaczkowych, posiłki od piątkowego obiadu do niedzielnego śniadania, wstęp na warsztaty i wykłady oraz miejsce na namiot można wygrać w naszym konkursie.
 

Zadanie konkursowe polega na opisaniu pomysłu na „weekend pełen przygód”. Odszukajcie post konkursowy na naszym Facebooku @NationalGeographicPolska i odpowiedzcie na pytanie konkursowe w komentarzu.
 

Udział w konkursie, to ostatnia szansa by wziąć udział w The North Face® Mountain Festival, gdyż bilety wstępu są już wyprzedane!
 

A jeśli uda wam się wygrać bilety, w ramach wejściówki na festiwal czekają na was:

- Wyprawy piesze, biegi górskie oraz zajęcia ze wspinaczki skałkowej prowadzone przez przewodników i zawodników The North Face®: Jeza Bragga, Fernandę Maciel, Jamesa Pearsona, Tamarę Lunger*

- Wszystkie posiłki - od piątkowego obiadu do niedzielnego śniadania

- Warsztaty w obozowisku oraz wykłady

- Spa*

- Wieczory pod gołym niebem z muzyką na żywo i pokazami filmów*

- Miejsce kampingowe

      *Więcej informacji zostanie podane wkrótce