„Our World is Beautiful” to największy otwarty konkurs fotograficzny na świecie, organizowany przez CEWE. W tegorocznej edycji wzięły udział ponad 22 tysiące uczestników, którzy nadesłali aż 183 tysiące zdjęć. Członkowie Kapituły podkreślali, że mieli do czynienia z najwyższymi standardami światowej fotografii. Prace, które już wkrótce będzie można oglądać w Galerii Północnej, konkurowały w sześciu kategoriach: Sport, Ludzie, Krajobraz, Architektura, Transport i Infrastruktura oraz Natura.

Wysokie pozycje w konkursie (miejsca 7-20) zajęło trzech uczestników z Polski. Zdjęcie Arka Rataja „Cat’s Eyes” zostało nagrodzone w kategorii „Ludzie”. W kategorii „Natura” zauważona została Dominika Koszowska i jej zdjęcie „Złapałam”. Daniel Godziński, za zdjęcie „Parking”, otrzymał nagrodę w kategorii „Transport i Infrastruktura”.

Wystawa w Galerii Północnej to pierwsza okazja, by wyróżnione prace zobaczyć z bliska, wydrukowane w najlepszej jakości. Do końca roku można je także oglądać w German Photo Museum w Markkleebergu.

Piękne kadry będziecie mogli podziwiać do 5 listopada na pierwszym piętrze warszawskiej Galerii Północnej.

National Geographic objął patronat nad wystawą zdjęć polskich laureatów konkursu CEWE,  "Our World is Beautiful". Dodatkowo Redaktor Naczelna magazynu Agnieszka Franus wyróżniła pracę (29) - "Mocna reporterska fotografia. Trafiona w punkt​. Jeden kadr, a przekazuje wachlarz silnych emocji, rywalizacji i wysiłku."