ZOBACZ NAJLEPSZE ZDJĘCIA RED BULL ILLUME 2016 >>>

Red Bull Illume to najważniejszy międzynarodowy konkurs fotograficzny poświęcony sportom akcji. Jego celem jest prezentacja najbardziej ekscytujących i kreatywnych zdjęć ze świata sportu i akcji w formie sztuki, i tym samym przybliżenie tego świata szerszej publiczności.

Do udziału w Red Bull Illume Image Quest 2016 zgłosiło się 5 645 fotografów ze 120 krajów, którzy łącznie nadesłali rekordową liczbę 34 624 zdjęć. Jury, w skład któregoweszło 53 fotoedytorów, wyłoniło 55 finalistów, głównego zwycięzcę oraz 11 zwycięzców poszczególnych kategorii.

Ich nazwiska poznaliśmy 28 września 2016 r. podczas ceremonii wręczenia nagród w Chicago, USA.

 

Najlepsi na świecie

Nagroda główna już po raz drugi z rzędu powędrowała w ręce niemieckiego fotografa Lorenza Holdera za klimatyczne zdjęcie Senada Grosica przejeżdżającego na swoim BMX-ie przez most w ubarwionych jesienią Niemczech.

Fotograf triumfował też w kategoriach „Arcydzieło Yodobashi” i „Miejsce”. Dodatkowo zwycięska fotografia Lorenza została wyróżniona przez sportowców nagrodą Athletes’ Choice Award.

Wśród najlepszych 275 zdjęć znalazły się prace czterech polskich fotografów – Kuby Konwenta, Marcina Kina, Bartka Wolińskiego i Stefana Madeja. Jedna z nich, autorstwa Konwenta, znalazła się w finałowej selekcji Top 55.

 

Red Bull Illume Exhibit Tour

Wszystkie zwycięskie fotografie aż do połowy 2018 roku będą podróżowały po świecie pod postacią nocnej wystawy - Red Bull Illume Exhibit Tour.

Wystawa zatrzyma się w Chicago aż do 9 października, a odwiedzający nieodpłatnie będą mogli cieszyć oczy najlepszymi fotografiami ukazującymi świat sportu i przygody. Wystawa będzie otwarta dla publiczności dopiero po zmroku między 18:30 a 22:30.

Z Chicago ekspozycja Red Bull Illume przeniesie się do Toronto w Kanadzie, a następnie odwiedzi Yonkers w stanie Nowy Jork i San Francisco w Kalifornii. Kolejne przystanki zostaną podane do wiadomości publicznej już wkrótce na stronie redbullillume.com.