Czy jest w Polsce takie miejsce, gdzie sztuka tworzy jedność z naturą i zmienia się wraz z porami roku? Zapraszamy na Land Art Festiwal! Województwo lubelskie – jeden z najpiękniejszych i najbardziej zielonych regionów w Polsce – ponownie zaprasza artystów z Polski i ze świata do zaprezentowania dzieł sztuki, które integrują się z przyrodą.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-14 lipca w niezwykle malowniczej wsi Bubel Granna, a jej tematem przewodnim, po „Domu” czy „Drodze” w poprzednich latach, będzie „Święto”.

– Święto jako spoiwo społeczności zbliżało do siebie jej członków, budowało świat wspólnych wartości, wzmacniało solidarność. Jako instytucja społeczna wymaga zbiorowego zaangażowania, płakać można w pojedynkę, ale świętować trzeba z kimś. Święto to zatem także czas pokoju, radości, zawieszenia gniewu i różnic; waśnie w czasie święta zwyczajnie nie uchodzą. Land Art Festiwal odwołuje się do tych pozytywnych aspektów, z uwzględnieniem natury i jej procesów, w odróżnieniu od świętowania jako konsumpcji – informują organizatorzy.

Już niebawem zaprezentujemy „Lubelskie? Naturalnie” – cykl trzech pięciominutowych programów, będących podróżą po najpiękniejszych zakątkach województwa lubelskiego, historii Festiwalu Land Art oraz relacją z tego wydarzenia. Przewodnikiem widzów będzie Jarosław Koziara – wielki miłośnik Lubelskiego i pomysłodawca festiwalu. Prowadzący spotka się ze współtwórcami Festiwalu, uczestnikami wydarzenia, a także z artystami, którzy pokażą swoje prace na stałe wpisujące się w krajobraz województwa lubelskiego, powstałe z inspiracji przyrodą tego regionu. 

W ostatnim odcinku poznamy również fotografa National Geographic Adama Brzozę, który wykona reportaż z miejsc odwiedzonych na Roztoczu, w Zwierzyńcu, Starym Bublu i Janowcu. Fotorelacja z 8 edycji Land Art Festiwalu autorstwa Adama Brzozy ukaże się w numerze 10 magazynu National Geographic Traveler.

Daty emisji na kanale National Geographic:

Odcinek 1 – niedziela 10 czerwca o godz. 22:10 (powtórka środa 13 czerwca o godz. 17:50)

Odcinek 2 – niedziela 1 lipca o godz. 22:10 (powtórka środa 4 lipca o godz. 17:50)

Odcinek 3 – niedziela 12 sierpnia o godz. 22:10 (powtórka środa 15 sierpnia o godz. 17:50)

Wszystkie audycje pojawią się również na naszej stronie na Facebooku

Więcej informacji TUTAJ.