Certyfikat POT to nagroda dla wyjątkowych i atrakcyjnych produktów turystycznych w Polsce. Nadawany jest tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym.
Do konkursu POT zgłoszono 42 kandydatury. – Kapituła złożona z ekspertów od turystyki, marketingu i PR oraz przedstawicieli środowisk akademickich i mediów uhonorowała 10 z nich – informuje Katarzyna Draba, rzecznik prasowy POT. Wśród wyróżnionych produktów znalazł się również świętokrzyski Szlak Przygody, uruchomiony w kwietniu 2013 roku.

– Bardzo cieszymy się z certyfikatu, bo jego pozyskanie potwierdza, że nasz Szlak już w kilka miesięcy zdołał sobie wypracować rozpoznawalną markę – mówi Piotr Sadłocha, prezes Fundacji Szlaku Przygody, operatora produktu turystycznego. – Certyfikat pomoże nam rozwijać Szlak i pozyskiwać nowych partnerów do naszego programu lojalnościowego – dodaje Piotr Sadłocha.

POT swoje certyfikaty przyznał po raz jedenasty. Listę zwycięzców ogłoszono podczas gali zorganizowanej w Poznaniu przy okazji targów turystycznych Tour Salon. Specjalnym wyróżnieniem – Złotym Certyfikatem – w tym roku uhonorowano małopolski Szlak Architektury Drewnianej. Wszystkie certyfikowane produkty zostaną objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej, a zdobywca Złotego Certyfikatu – profesjonalną kampanią promocyjną o wartości 100 000 zł.


Szlak Przygody to największy sieciowy produkt turystyczny w Polsce. Obejmuje przeszło 850 km wyznaczonych tras i 100 atrakcji turystycznych pogrupowanych w sześć krain tematycznych. Biznesowym sercem produktu jest program lojalnościowy, pozwalający turystom zbierać punkty, które można wymieniać na nagrody lub zniżki do wykorzystania u partnerów Szlaku. Projekt realizuje Partnerstwo sześciu Lokalnych Grup Działania z województwa świętokrzyskiego, a finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Więcej informacji o Szlaku Przygody oraz pełna lista partnerów na stronie www.szlakprzygody.eu.