Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć działalność Pajacyka może udać się 2 grudnia do restauracji, pubu czy kawiarni oznaczonych charakterystycznym plakatem Świątecznego Stołu. Wystarczy zamówić kawę, czy też zjeść obiad z rodziną i można mieć pewność, że 10% z każdego rachunku zostanie przeznaczone na dożywianie dzieci w Polsce i na świecie. Do tej pory do akcji włączyło się ponad 400 lokali z całego kraju. Pełna lista dostępna jest na stronie www.pah.org.pl oraz www.pajacyk.pl. Ambasadorką Pajacyka i kampanii PAH „Świat bez głodu” jest Agnieszka Dygant. Jak co roku, akcję wspierają znani właściciele lokali gastronomicznych oraz miłośnicy kuchni Robert Sowa, Marta Gessler, Wojciech Malajkat oraz Zbigniew Zamachowski.
To wyjątkowa akcja pełna myśli o naszych dzieciach. Świąteczny Stół Pajacyka pozwala zająć stanowisko, troszczyć się, edukować, wspierać i pomagać. Wszystko zaczyna się od jedzenia. - powiedziała Marta Gessler - restauratorka, właścicielka Qchni Artystycznej. Polska Akcja Humanitarna od 1998 roku prowadzi program dożywiania dzieci „Pajacyk”. Potrzeby nadal są ogromne. Szacuje się, że 153 miliony dzieci na świecie cierpią z powodu głodu.  W Polsce w 2010 r. ok. 12% dzieci do lat 18 żyło w rodzinach, w których poziom wydatków był niższy od ustawowej granicy ubóstwa. Konsekwencją tego stanu było niedożywienie, będące przyczyną wielu deficytów w rozwoju dziecka objawiających się na trzech płaszczyznach: fizycznej, psychicznej i społecznej. Dzieci, których dieta jest uboga w witaminy i mikroelementy niezbędne do prawidłowego rozwoju mają obniżoną odporność, cierpią na niedowagę, przeważnie są mniejsze od rówieśników. Niedożywione dzieci z ubogich rodzin na ogół charakteryzuje brak wiary we własne możliwości i niska samoocena, nierzadko towarzyszą im również poczucie osamotnienia i bezsilności. Polska Akcja Humanitarna zachęca do wspierania programu Pajacyk. W okresie świątecznym polecamy szczególnie książkę kulinarną "Gotuj z sercem", ze sprzedaży której dochód przekazywany jest na dożywianie dzieci. Znani Szefowie kuchni oraz Restauratorzy dzielą się sekretami kulinarnymi z czytelnikami, jest to także swego rodzaju kulinarny przewodnik po Polsce, pozwalający odkryć restauracje,  w których fascynacja sztuką kulinarną łączy się z wrażliwością społeczną. Zachęcam wszystkich celebrytów, restauratorów, szefów kuchni do udziału w tym przedsięwzięciu i marzę, aby taka akcja była kontynuowana również w ciągu całego roku. Nauczmy się dostrzegać potrzeby innych ludzi - małych ludzi, którzy są przecież naszą przyszłością - mówi jeden z ambasadorów książki i Świątecznego Stołu Pajacyka - Robert Sowa.
Niedożywionym dzieciom pomóc można nie tylko 2 grudnia, lecz przez cały rok. Wystarczy dokonać wpłaty na konto: BZ WBK 84 1090 1043 0000 0001 0264 1926