Fauna i flora

Nowa rzeczywistość wymusiła na nas wszystkich zachowywanie dystansu od innych, a gdy spacerowanie w mieście przestało być stuprocentowo bezpieczne, wiele osób – w tym zatwardziałych “mieszczuchów”– postanowiło zbliżyć się do natury. A gdzie znajdziemy bardziej wdzięczny i różnorodny temat do fotografowania? Eksperymentuj ze skalą makro i zgłębiaj struktury kory drzew, podglądaj codzienne życie mrówek, złap pierwsze ślady wiosny, przerzuć się na panoramę i szukaj zachwycających krajobrazów albo trop okoliczne dzikie zwierzęta – możliwości jest mnóstwo. Pamiętaj więc, żeby brać swój aparat na każdy spacer!

Storytelling

Storytelling to inny wymiar fotografii i można do niego podejść na wiele różnych sposobów, jednak cel jest tylko jeden – zawrzeć całą opowieść w jednym zdjęciu, przekazując odbiorcom emocje, energię i wydźwięk uchwyconej lub ustawionej sytuacji. 
Jak zacząć tworzyć foto historie? Na początek, noś aparat WSZĘDZIE, gdzie chodzisz – nigdy nie wiesz, kiedy na Twojej drodze wydarzy się TEN jeden wyjątkowy moment do uchwycenia. A kiedy już na niego trafisz i zaczniesz nad nim pracować, eksperymentuj z kadrem i przypomnij sobie teorię kolorów – odpowiednia kolorystyka i kontrasty potrafią jeszcze bardziej potęgować emocje płynące z fotografii.

Z drona

Dron to idealne narzędzie do uchwycenia widoku z lotu ptaka – niezależnie od tego, czy chodzi o pokazanie nieruchomości, krajobrazu, czy też o zdjęcia ze ślubu w plenerze. Może to trochę śmiech przez łzy, ale w obecnych okolicznościach takie sprzęt może posłużyć również jako świetny sposób na zwiedzanie okolic, za którymi tęsknimy. Ważne – zanim zaczniesz krążyć urządzeniem nad miastem, zapoznaj się z lokalnymi przepisami dotyczącymi dronowej fotografii.

Czarno-biały reportaż

Czarno-biała fotografia nigdy nie wyjdzie z mody, tak samo reportaż, a razem tworzą ponadczasowe połączenie, obok którego trudno przejść obojętnie. Mimo że często uważa się, że najlepsze reportaże powstają w tak zwanym “terenie”, wiele świetnych fotografii powstało w czterech ścianach. Jeśli jeszcze nie masz doświadczenia, to właśnie od takiego domowego reportażu Interesują Cię społeczne tematy? Spróbuj uchwycić w swoim stylu swoje codzienne życie w czasie pandemii. Wolisz coś bardziej “miękkiego? Rozejrzyj się dookoła, a na pewno znajdziesz coś wartego udokumentowania. Codziennie widzisz przez okno sąsiada, który ma oryginalny “pandemiczny” styl ubierania? Za każdym razem zrób mu zdjęcie! Twoje dziecko zabija lockdownową nudę, wymyślając coraz to nowe zabawy? Potowarzysz mu w tym z aparatem! Inspiracja jest wszędzie, wystarczy dobrze się rozejrzeć.

Fotoksiążka na Twoje foto sukcesy i wspomnienia

Aparaty cyfrowe dają dużo więcej możliwości niż analogowe. Jednak całe piękno zdjęć można zobaczyć dopiero na wydrukowanych kartach fotoksiążki. W zależności, czy chodzi o amatorskie domowo-wakacyjne zdjęcia uwieczniające życie rodziny, czy spełniające Twoją artystyczną wizję – warto mieć je pod ręką, by móc po nie sięgnąć w każdej chwili. Pomoże Ci w tym CEWE FOTOKSIĄŻKA – produkt najwyższej jakości, który jest idealną formą zachowania wspomnień oraz idealnym pomysłem na prezent, i który z powodzeniem może posłużyć Ci za profesjonalne fotograficzne portfolio. 

Wiele pięknych historii możesz opowiedzieć za pomocą zdjęć. Na pewno masz wiele fotografii, które układają się w niesamowite opowieści o rodzinie, podróżach, naturze lub Twojej fotograficznej drodze. Wyjątkowe chwile zasługują na zachwycającą oprawę. Świetnym pomysłem jest stworzenie Twojej kolekcji wspomnień w postaci CEWE FOTOKSIĄŻEK. Będziesz mógł wrócić do ulubionych chwil zawsze wtedy, gdy będziesz miał na to ochotę. CEWE to ekspert w swojej branży. Marka ta została już czterokrotnie wyróżniona nagrodą TIPA World Awards. Możesz zaufać CEWE i na zawsze utrwalić Twoją niesamowitą historię. 

Twoja kolekcja wspomnień w formie CEWE FOTOKSIĄŻEK może zachwycić różnorodnością. Co powiesz na to, by zaprojektować fotoksiążkę z czarno-białymi kadrami lub taką, która pokazuje Twoje fotografie utrzymane w stylistyce makrofotografii? Możesz stworzyć Twoje profesjonalne portfolio fotograficzne. 
Wskazówka: zdjęcia natury pięknie prezentują się na papierze fotograficznym. 

CEWE FOTOKSIĄŻKA to również wyjątkowy sposób utrwalenia rodzinnych zdjęć, a także piękny prezent. Możesz zaprojektować Twoją fotoksiążkę ze spersonalizowanymi tekstami, układami i clipartami. Możesz dostosować projekt tak, by jak najlepiej opowiadał Twoją historię. 

Więcej inspiracji na cewe.pl 

Rozwiązanie konkursu #WIOSNAwKADRZE

Dziękujemy za wszystkie Wasze piękne zgłoszenia w konkursie #WIOSNAwKADRZE. Każde z Waszych zdjęć było dla nas niezwykle inspirujące! Po długich naradach jury wybrało zwycięzców spośród imponującej liczby zgłoszeń. Nagradzamy  następujące osoby:

●    Nagroda główna: 1 voucher na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ  o wartości 200 zł oraz roczna prenumerata magazynu National Geographic Traveler o wartości 119 zł:

Marcin z województwa mazowieckiego

●    Wyróżnienia: 3 x voucher na CEWE FOTOKSIĄŻKĘ o wartości 100 zł oraz roczna prenumerata magazynu National Geographic Traveler o wartości 119 zł: 

Anna z województwa zachodnio-pomorskiego

Klaudia z województwa mazowieckiego

Dylan z województwa mazowieckiego

Gratulujemy! 
Zgłoś Twoje kadry do konkursu CEWE Photo Award 2021, w którym nie tylko można wygrać atrakcyjne nagrody, ale także pomóc dzieciom. Każde Twoje zdjęcie to 10 Euro centów podarowane dzieciom z SOS Wioski Dziecięce. Zróbmy coś razem, by nasz świat stał się jeszcze piękniejszy. Szczegóły znajdziesz tutaj.