Otwarcie sezonu

Od 10 grudnia narciarze mogą jeździć na idealnie naśnieżonych stokach Jaworzyny Krynickiej, największej stacji narciarskiej w Beskidzie Sądeckim oraz jednego z największych ośrodków w Polsce (co roku odwiedza ją kilkaset tysięcy narciarzy, snowboardzistów i turystów). Tegoroczny start sezonu odbywa się tu wcześniej niż zwykle, m.in. dzięki zakupowi nowych armatek śnieżnych.

- Nowe armatki umożliwiają szybsze naśnieżanie, co sprawia, że warunki dla narciarzy na stokach są jeszcze lepsze. Obecnie pokrywa śniegu wynosi od 40 do 90 cm. Inwestycja może pozwolić także na wydłużenie sezonu narciarskiego, oczywiście jeśli utrzyma się minusowa temperatura – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

W tym momencie dostępne są trasy nr 1 i 3, o długości odpowiednio 2600 m i 750 m oraz trasa szkoleniowa Żółwik. Wkrótce na Jaworzynie Krynickiej rozpocznie się naśnieżanie pozostałych tras narciarskich – o łącznej długości sięgającej 10 km, a także największego w Polsce snowparku – Krynistlera.

 

Atrakcje, atrakcje

W sezonie na narciarzy i snowboardzistów na Jaworzynie Krynickiej czekają: najdłuższa w kraju sześcioosobowa kolej gondolowa, dwie koleje krzesełkowe i siedem wyciągów orczykowych, a także bezpłatne parkingi przy dolnej stacji kolei gondolowej, które pomieszczą nawet 800 samochodów oraz szkółki, przedszkola narciarskie, wypożyczalnie, sklepy sportowe i hotel na stoku.

W ośrodku przez znaczącą część roku odbywają się imprezy dla osób w różnym wieku, np. otwarte amatorskie zawody w slalomie czy testowanie profesjonalnego sprzętu narciarskiego.

- Dla zarejestrowanych użytkowników naszego programu PKLpass w tym sezonie przygotowaliśmy dodatkowo 10 proc. zniżki na zakup wybranego skipassa, np. na Jaworzynę Krynicką, ale również na pozostałe stacje Grupy PKL – dodaje Białokozowicz.

PKL uruchomiły także aplikację mobilną, dzięki której można sprawdzać ceny i promocje w ośrodkach, doładować  PKLpass, obserwować warunki narciarskie i pogodowe oraz podglądać kamery na żywo.

PKLpass (karta, przeznaczona do zakupów skipassów online i w kasach) obowiązuje także w ośrodkach Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Palenica i Góra Żar.