Na aplikację składa się 20 różnorodnych lekcji wzbogaconych filmami wideo, które krok po kroku wprowadzają użytkowników w inspirujący świat nowoczesnej fotografii. Dwie z nich dostępne są już teraz, trzecią pobrać będzie można 13 listopada, a następne w każdy kolejny czwartek.

– Aplikację warto ściągnąć, bo w kilku żołnierskich słowach informuje potencjalnych fotografów, co zrobić, by nauczyć się obsługiwać aparat fotograficzny. Pozwoli to rozwijać swoje talenty twórcze i artystyczne – mówi dyrektor artystyczny "National Geographic Polska". I dodaje: – Powtarzam to na wszystkich szkoleniach, ale warto to jeszcze raz podkreślić: aparat fotograficzny jest tylko narzędziem. Ale tak jak Michał Anioł nie wyrzeźbiłby Dawida bez znajomości obsługi dłuta, tak fotograf nie zrobi zdjęcia, jeśli nie będzie posiadał podstawowych informacji o sprzęcie.

Każda lekcja zawarta w aplikacji zakończona jest quizem, którego pomyślne ukończenie pozwala przejść do kolejnego etapu mobilnego kursu fotografii. Aplikacja "Fotoporady National Geographic" sprzężona jest z Facebookiem i pozwala na bieżące dzielenie się swoimi wynikami ze znajomymi.

Darmowa aplikacja "Fotoporady National Geographic" dostępna jest w sklepie Google Play oraz w Galaxy Apps. Powstała przy współpracy z firmą Samsung.