Wyjątkowo kompetentne jury (bo złożone z naszych Czytelników) wybierze laureatów w kategoriach: „Wyczyn roku”, „Naukowe okrycie roku”, „Społeczna inicjatywa roku”, „Podróż roku”, „Blog travelerowca” oraz „Podróżnicza książka roku”. Do każdej z kategorii kolegium redakcyjne Travelera nominowało po pięciu kandydatów. Ale spośród nich to Wy, Czytelnicy, wybierzecie laureatów.

W tym roku dodaliśmy jeszcze jedną kategorię – „Bilet na przyszłość”. Każdy może zgłosić projekt własnej wyprawy i wygrać grant w wysokości 10 tys. zł na jej realizację.

Jak co roku przyznamy też nagrodę Grand Prix „za całokształt dokonań podróżniczych, naukowych lub eksploracyjnych oraz wierność życiowej pasji”. Tu – wyjątkowo – zwycięzcę wskaże Kapituła złożona z dotychczasowych zdobywców tego lauru oraz grona innych najwybitniejszych podróżników, odkrywców, dziennikarzy i naukowców. Wszystkim nominowanym gratuluję i życzę zwycięstwa w plebiscycie.

Mamy też niespodziankę: każdy głosujący może dodatkowo wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Wystarczy w SMS-ie, za pomocą którego oddajecie głos, wpisać wymyślone przez Was hasło propagujące nasz magazyn. Za najlepsze przyznamy nagrody. SMS-y bez wpisanego hasła liczą się jako oddany głos, ale nie biorą udziału w konkursie o nagrody.

Czekamy na Wasze głosy. Nagrody czekają!

Więcej informacji na stronie travelery.national-geographic.pl