Wielki Konkurs Fotograficzny jest organizowany od 2005 r. Dla fotografów to szansa, aby poddać swoje zdjęcia ocenie specjalistów i być może rozpocząć kolejny etap zawodowej przygody.

Rusza 18. Wielki Konkurs Fotograficzny

Na łamach National Geographic można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Redakcje z całego świata poruszają również tematy społeczne i polityczne, opisują konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych.

Dlatego też zmagania konkursowe odbędą się w 4 różnych kategoriach tematycznych:

  •     Ludzie
  •     Krajobraz
  •     Zwierzęta
  •     Fotoreportaż

Nagrodzone prace, jak co roku, zostaną opublikowane w polskiej edycji magazynu „National Geographic”, dla którego pracują najlepsi fotografowie świata.

Jakie zdjęcia mają szansę pojawić się na łamach National Geographic Polska?

Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna National Geographic Polska, mówi, że zdjęcia, które przykuwają jej uwagę to takie, które mają treść i formę. – Mam na myśli przekaz, jaki ze sobą niosą. Emocjonalny, dokumentalny czy może też osobisty lub intymny. Forma to nic innego jak zdjęcie zrobione poprawnie technicznie. Z dobrą kompozycją, kolorystyką, a nawet jakimś zabiegiem formalnym. Pod warunkiem, że tym zabiegiem nie zabijamy tematu, tylko go uzupełniamy.

– Aby zostać laureatem, wystarczy zrobić wyjątkowe zdjęcie, które zaskoczy i zachwyci jury. Dzięki konkursowi udało nam się odkryć wiele talentów – dodaje Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic Polska.

Zdjęcia nagrodzone w ubiegłorocznej edycji zobaczysz TUTAJ.

18. Wielki Konkurs Fotograficzny potrwa od 20 października do 19 listopada. Wystarczy wejść na stronę internetową wkf.national-geographic.pl, wybrać zakładkę „zgłoszenia" i wypełnić formularz z danymi osobowymi, a następnie załadować wybrane przez siebie zdjęcia. Proces zajmuje kilka minut, a być może będzie pierwszym krokiem do kariery profesjonalnego fotografa!

Konkurs jest organizowany we współpracy z CEWE.

CEWE