Szczyty Życia to projekt, którego celem jest zwrócenie uwagi na ogólnoświatowy problem walki z chorobą nowotworową. Próba zdobycia  przez ludzi, którzy walczą z chorobą -  9 najwyższych szczytów kontynentów należących do pełnej Korony Ziemi jest symbolem pokonywania choroby.

To projekt jedyny na świecie gdzie chorzy na raka podejmują  wyzwanie zdobycia pełnej Korony Ziemi, wiara i chęć walki są równie ważnym elementem terapii jak chirurgia, chemio i radioterapia. Walka z rakiem to często walka na śmierć i życie, wymaga niesamowitego wysiłku, wytrzymałości psychicznej i wytrwałości. Zdobywanie najwyższych szczytów jest metodą i symbolem takich spektakularnych zwycięstw. Dlatego wspólnie wyruszamy w góry – mówi Katarzyna Gulczyńska Prezes Fundacji Pokonaj Raka.

 

Projekt Szczyty Życia zakłada próbę zdobycia szczytów:
2013: Aconcagua 
6960 , Elbrus 5642
2014 : McKinley 6195, Carstensz Piramida 4884, Góra Kościuszko 2230,
2015:  Masyw Vinsona 4897,  Mount Everest 8850
Podopieczni  Fundacji zdobyli już: 2010 Mont Blanc 4810 oraz 2012 Kilimanjaro 5895.
Tym samym dali wiarę i nadzieję wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają swą walkę z chorobą.

Odpowiednie przygotowanie do wyprawy i bezpieczeństwo to podstawa aby podopieczni Fundacji Pokonaj Raka osiągnęli cel.  Ci, którzy pokonali walkę z rakiem idą w góry na tych samych prawach co osoby zdrowe i to oni często swą energią zarażają i motywują w trudnych chwilach  pozostałych uczestników  - mówi Tomek Kobielski – pasjonat gór, alpinista, zdobywca pełnej Korony Ziemi, który po raz kolejny poprowadzi  podopiecznych Fundacji Pokonaj Raka na Szczyt.

Projekt Szczyty Życia wspierają: zakłady farmaceutyczne Polfa Łódź,  Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Słoweńskiej Triglav Rysy, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, firma biotechnologiczna Biomax SA

Honorowy patronat nad projektem Szczyty Życia objęła Pani Joanna Mucha Minister Sportu i Turystyki.

Więcej informacji o fundacji można znaleźć tutaj.