Siódmy raz polscy podróżnicy i odkrywcy spotkają się - podobnie jak w poprzednich latach - w dniach 12 do 14 marca 2010 roku (piątek-niedziela), w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Imprezę rozpocznie całonocny "Trzy Żywioły - Festiwal Filmów Świata". Z piątku na sobotę będzie można zobaczyć blisko 10 godzin znakomitych dokumentów o otaczającym nas świecie.

Tradycyjnie, sobota i niedziela to spotkania z podróżnikami i odkrywcami.

Antoni Myśliborski opowie o życiu małych buddów z indyjskich klasztorów.

Robb Maciąg wciągnie nas w podróż rowerem po prowincji Państwa Smoka.

Ola Bednarska w 250 dni rozszyfrowała Afrykę. Jej opowieści przybliżą nam Czarny Ląd z nieznanej dotąd strony.

Janusz Kasza jest żywą i niezwykle barwną legendą wśród podróżników. Opowie o ginących Indianach Yanomami, a także o mieszkających  tam motylach.


Natasza Caban wybrała się w samotny, prawie 2,5 roczny, rejs dookoła świata … po uśmiech dziecka. Żeglarskie opowieści zakończą drugi dzień  Festiwalu.

W niedzielę pojedziemy na wojnę i w tereny, w które nie są zapraszani turyści. Bartek Piziak obwiezie nas po irackim Kurdystanie, gdzie pamięć po Saddamie
jeszcze nie umiera.

Ania Maciąg udzieli cennych rad jak podróżować po krajach islamskich, opowie o swoich doświadczeniach i o życiu muzułmanek.

Bartek Tofel  zabierze nas do Afganistanu, w rejony, w których Talibowie są zaledwie obiektem żartów.

Z Grzegorzem Lityńskim pojedziemy w poszukiwaniu serc zranionych falami tsunami - na Sri Lankę - Łzę Indii.

Finałem Festiwalu będzie spotkanie z dziennikarzem Gazety Wyborczej - Wojciechem Jagielskim. Jego najnowsza książka "Nocni wędrowcy" powiedzie nas do nękanej niepokojami Ugandy.
Tegoroczna edycja będzie się nieco różnić od poprzednich. Nowością Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły będzie blok multimedialny, gdzie pokazane zostaną
fotokasty z podróży, czyli multimedialne prezentacje, łączące fotografię z reportażem radiowym. Będą to fotograficzne perełki najlepszych polskich i zagranicznych podróżników.


W ramach Festiwalu odbędą się też dwa bloki "Warsztatów Podróżniczych Trzy Żywioły". Pokażemy wam jak fotografować w podróży, jak robić dobre i piękne
zdjęcia. Wprowadzamy nową formułę dla filmów i pokazów - nagrodę publiczności - "Czwarty Żywioł". Zostanie wręczona autorowi najlepszego pokazu i twórcy najlepszego
filmu. Dodatkowo, pośród wszystkich głosujących zostanie wylosowany - i tu kolejny raz ukłon w stronę tradycji - bilet lotniczy w dowolne miejsce na ziemi.
W sobotni wieczór spotkamy się na "Żywiołowym Etno Party", w muzycznych klimatach Orientu, Afryki, latynoskich rytmów i bałkańskich trąbek.
Serdecznie zapraszamy!
Opisy pokazów, zdjęcia ilustracyjne, opisy filmów, dojazd, noclegi, atrakcje i szczegóły Imprezy dostępne na stronie Klubu Podróżników Trzy Żywioły: www.3zywioly.pl