Golf to także świetny sposób na turystykę. Zazwyczaj pola golfowe znajdują się w niezwykle malowniczych miejscach, które po zakończeniu rozgrywki, można zwiedzać. Najlepszym sposobem dotarcia do klubu golfowego jest samochód, bo bez problemu można zapakować cały potrzebny sprzęt. Samochody marki Land Rover dodatkowo zmieszczą całą twoją rodzinę i w niesamowitym komforcie dowiozą was na miejsce.

Ta dyscyplina sportowa to naturalne połączenie pięknego sportu wywodzącego się z Anglii, zdobywającego w Polsce coraz szersze grono wielbicieli, z legendarnymi i wyjątkowymi brytyjskimi samochodami, które wyznają tę samą filozofię i wartości, co golfiści.

Zapytaliśmy przedstawiciela PGA Polska, jak golf wypływa na umocnienie rodzinnych więzi – „Golf bardziej niż inne sporty może wpłynąć na wzmocnienie więzi rodzinnych. Jest to jedyny sport, w którym każdy członek rodziny, bez względu na wiek, poziom sprawności fizycznej czy umiejętności może go uprawiać. Często widzimy, że to na przykład dziadek przyprowadza na pole wnuczka i wspólnie idą na rundę. Podczas rudy golfa można spędzić wspólny czas z rodziną - rodzeństwo, rodzice z dziećmi, czy już wcześniej wspomniani dziadkowie z wnuczętami."

1.Golf de Morfontaine, Francja

Nasz pierwszy wybór padł na pole golfowe jak z bajki. Tak w jednym zdaniu można opisać Golf de Morfontaine. Chociaż nie znajduje się za siedmioma górami i za siedmioma lasami, z pewnością pobudzi fantazję niejednego zapalonego golfisty. A to za sprawą bajecznego położenia pola – w samym sercu Forêt d"Ermenonville, jednego z trzech wielkich lasów usytuowanych na północ od Paryża. Golf de Morfontaine dzieli od stolicy Francji zaledwie 45 kilometrów, jednak mając okazję zagrać na tym polu golfowym warto na chwilę zapomnieć o stolicy zakochanych. Obecnie do klubu golfowego należy 450 golfistów, a jedyną możliwością zagrania na polu Golf de Morfontaine jest otrzymanie specjalnego zaproszenia od jednego z członków.

2. Rosa Private Golf Club, Polska

Na drugim miejscu uplasowało się polskie pole golfowe w Konopiskach. To wyjątkowy i unikalny projekt architektoniczny - kompleks połączonych kaskadami zbiorników wodnych ma powierzchnię aż 14 hektarów!  Położone jest ok. 14 km od centrum Częstochowy i niewątpliwie stanowi jedną z największych inwestycji golfowych tego typu w Polsce. Oprócz golfowych rozgrywek, na terenie Rosa Private Club uraczymy wyjątkowej kuchni i wspaniałego wypoczynku w kompleksowo wyposażonym hotelu. Lądowisko dla helikopterów to dodatkowe udogodnienie, które plasuje Rosa Private Club  na prawdziwie europejskim poziomie.

To właśnie w takim środowisku odnajdą się najlepiej samochody marki Land Rover. Auta skrojone dla gentelmanów, którzy chcą spędzić przyjemny weekend w rodzinnym gronie. Na klubowym parkingu na pewno przyciągniecie uwagę, ponieważ od tych brytyjskich maszyn, aż bije ich królewskie pochodzenie. 

3. St Andrews, Szkocja

Podium zamyka pole golfowe w St. Andrews. To miejsce, w którym jak nigdzie indziej, można poczuć ducha tradycji. W tym szkockim, średniowiecznym mieście znajduje popularny ośrodek golfowy z najstarszym na świecie polem golfowym - Old Course. W St. Andrews grano w golfa już w XV wieku, można wiec śmiało powiedzieć, że ośrodek stanowi kolebkę tego wyrafinowanego sportu. Przypomina o tym miejscowe muzeum oraz fakt, ze właśnie z St Andrews pochodził Tom Morris, uważany dziś za pioniera profesjonalnego golfa. Jednak mentalne przeniesienie się w czasie to nie jedyna atrakcja, jaka może nas tu spotkać. St Andrews dysponuje fantastycznym zapleczem hotelowym i gastronomicznym. 

Trudno o lepszy moment na sprawdzenie możliwości, które drzemią w Land Roverach. Z reguły dojazd na pola golfowe prowadzi przez nieutwardzone drogi, więc jest to idealny czas na wypróbowanie systemów terenowych. Land Rover posiada nawet funkcję automatycznego dostosowania się do powierzchni, po której aktualnie podróżujemy, więc nie musimy się martwić, że zaskoczy nas jakieś leśne błoto lub kamienna droga, Land Rover zadba o wszystko. 

4. Pole golfowe Abama

Pole golfowe Abama na południowym zachodzie wyspy jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Położone na tle oszałamiających widoków na ocean i bujnej tropikalnej roślinności zapewnia przepiękne widoki z każdego tee. Zaprojektowane przez Dave’a Thomasa znajduje się zaraz przy luksusowym hotelu The Ritz-Carlton Abama. Piękny budynek z czerwonego piaskowca wygląda jak rajska oaza, a samo pole znajduje się na bardzo zróżnicowanym terenie. Na miejscu jest wszystko czego golfista może potrzebować, a dni tam mijają za szybko.

Dzięki rozległym greens, pole golfowe położonego na zboczu Teide, w pobliżu niewielkiej miejscowości turystycznej Playa de San Juan, Abama Golf & Spa Resort jest przystosowane do każdego handicapu. Posiada 22 stawy połączone kaskadami i bunkry z białym piaskiem, a nawet usługę dostawy świeżych owoców na całej długości pola, aby gracze mogli nabrać sił. Ponadto, aby zapewnić swoim gościom ekskluzywny wypoczynek, kompleks dysponuje własną plażą.

Po zakończonej partii chowamy nasz sprzęt do bagażnika i siadamy za kierownicę. Od razu po wejściu czuć wysoką jakość wykończenia i wykorzystanie najlepszych materiałów. Atmosfera we wnętrzu Land Roverów pozwala nam się zregenerować, a niesamowicie wygodne fotele, zadbają o nasz odpoczynek podczas podróży. 

Polacy przekonują się do tego sportu coraz częściej. Przedstawiciel PGA twierdzi, że to za sprawą Adriana Meronka, najlepszego polskiego golfisty. „Chociaż nadal pojawia się stereotyp, że golf jest dla starszych, bogatych panów, to dzięki wielu akcjom promocyjnym ten pogląd coraz bardziej się zmienia. Dużo wniósł także powrót dyscypliny na IO czy osiągnięcia Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego, o których słychać już nie tylko w golfowych mediach. PGA Polska, czyli Stowarzyszenie Zawodowego Golfa i Polski Związek Golfa podejmują akcje marketingowe, zachęcające do spróbowania swoich sił w golfie i przekonania się na własnej skórze, że nie musi to być drogi sport i, żeby grać na wysokom poziomie wymagana jest sprawność fizyczna i umiejętności techniczne." – mówi nasz rozmówca. 

Nie musicie od razu kupować najwyżej klasy sprzętu. W każdym z klubów w naszym zestawieniu, możecie wypożyczyć zestaw kijów. Teraz nie pozostaje wam nic innego, jak spakować się całą rodziną w samochód i odwiedzić każdy z czterech klubów!