O planach ministra informuje Jakub Medek, reporter Radia Tok FM. W biurze prasowym Ministerstwa Środowiska usłyszeliśmy, że informacja ta nie jest potwierdzona, a w najbliższym czasie minister ustosunkuje się do niej. 
 

Ekolodzy kontra leśnicy - przeczytaj co obie strony mówią o walce z kornikiem w Puszczy Białowieskiej.
 

Jednak są logiczne podstawy by spodziewać się takiego rozwoju wypadków. W maju minister Jan Szyszko wyraźnie mówił, że "Ktoś popełnił błąd, albo celowo to zrobił, że zaczął się starać, aby Puszcza Białowieska została objęta dziedzictwem przyrodniczym UNESCO". 
 

Przeczytaj o kulisach wpisania Puszczy Białowieskiej na listę UNESCO.
 

Wpis na listę i związane z tym ograniczenia dla Lasów Państwowych to argumenty przeciwników zaakceptowanego przez ministerstwo planu zwiększonej wycinki na terenie puszczy. Przeciwko wycince protestują ekolodzy oraz mieszkańcy najbliższej okolicy.

W tej sprawie wypowiedział się szef Greenpeace Polska, Robert Cyglicki:

Nie jest nam znany przypadek, żeby jakiekolwiek państwo chciało skreślenia własnego obiektu światowego dziedzictwa z listy UNESCO. Jeśli prawdziwe okażą się informacje, że minister Szyszko chce wykreślenia Puszczy Białowieskiej czy choćby jej części z listy UNESCO, będzie to oznaczało spektakularną klęskę wizerunkową Polski na arenie międzynarodowej. Z drugiej strony jeśli minister, zgodnie z zapowiedziami, zrealizuje swój plan przekształcania Puszczy Białowieskiej w plantację drzew i biomasy, rzeczywiście nie będzie już czego chronić. W takiej sytuacji to UNESCO skreśli jedyny polski obiekt przyrodniczy z listy światowego dziedzictwa - powiedział.

Dowiedz się więcej:

 

Poznaj argumenty ministra środowiska w sporze o Puszczę.

 

 

 

 

Dowiedz się dlaczego okoliczni mieszkańcy protestują przeciw wycince?