Kilka słów o Brave Kids

Co roku w ramach Brave Kids do Polski przyjeżdżają setki maluchów z całego świata, by przez ponad 3 tygodnie rozwijać swoje talenty. Celem projektu jest wsparcie dzieci żyjących w trudnych warunkach. Zajęcia artystyczne są dla nich szansą na wzrost poczucia własnej wartości, dumy z przynależności do swojej kultury oraz nawiązanie nowych przyjaźni. 

 – Sztuka daje im nowe możliwości, otwiera na świat. Młodzi artyści poznają odmienne tradycje i kultury – tłumaczy Justyna Warecka, producentka Brave Kids.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła” -  tegoroczny zwycięzca konkursu Travelery w kategorii Społeczna inicjatywa roku. Tym razem ze swoim projektem artystyczno-edukacyjnym zawita w październiku na prestiżowym  festiwalu Tbilisi International Festival Of Theatre.

 

Do Gruzji

Brave Kids Day w Tbilisi to okazja, by zobaczyć występy gruzińskich dzieci, które uczestniczyły w Brave Kids w Polsce, obejrzeć filmy dokumentalne o projekcie i spotkać się z jego twórcami.

W planach: spektakl Teatru Pieśń Kozła „Portrety Wiśniowego Sadu”, warsztaty technik koordynacji Grzegorza Brala, dyrektora Teatru Pieśń Kozła oraz sympozjum na temat Brave Festival i Brave Kids, które ma zachęcić gruzińskich twórców do współorganizacji wydarzenia w Gruzji i krajach sąsiednich.

Brave Kids Day odbędzie się w Teatrze Narodowym im. Kote Marjanishvili w Tbilisi na Małej Scenie, 5 października i potrwa od godziny 10:00 do godziny 16:00.

Niech świat dowie się o tej wspaniałej inicjatywie.