W redakcji national-geographic.pl zgadzamy się, że to podróże szczęście dają. Zarówno spontaniczne, jak i te wymarzone, wyczekiwane od dawna. Odkrywanie nowych miejsc daje nam szansę nie tylko na oderwanie się od codzienności. To przede wszystkim okazja, żeby spełnić marzenia i skreślić kolejne punkty ze swojej bucket list. Słynne muzeum, intrygująca potrawa, a może aktywność, którą można uprawiać tylko w tym jedynym miejscu? Podróże rządzą się swoimi prawami – to czas na beztroskie eksploracje miejsc i poznawanie nas samych.

Polowanie na tanie bilety lotnicze nie jest trudne. Przewoźnicy coraz częściej oferują podróżnym naprawdę kuszące promocje. Warto mieć rękę na pulsie. Zamiast myśleć o tym, że lato powoli się kończy, można na przykład przedłużyć wakacje. Jak? Kupując tani bilet lotniczy na podróż Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Czekają na Ciebie tańsze bilety na wszystkie destynacje w Polsce (od 169 zł w obie strony) oraz 37 krajów na całym świecie. Kup dziś – lataj taniej!

Leć do Europy!

Słoneczna, ciepła jesień, najpiękniejsze jarmarki świąteczne, zimowy wypad na narty, noworoczne wyprzedaże w europejskich stolicach mody, czy wreszcie walentynki w romantycznych miastach Europy? Wybór należy tylko do Ciebie. Zaplanuj jesienno-zimowe wyjazdy razem z nami.

Na dobry początek pomysł na weekend lub city break. Może Paryż? Stolica Francji to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Zjawiskowa architektura, klimatyczne kawiarenki i słynne muzea przyciągają zarówno zakochane pary, jak i miłośników odkrywania nowych miejsc.

Do najważniejszych i najciekawszych atrakcji Paryża zalicza się:

 • wieżę Eiffla,
 • Luwr,
 • Katedrę Notre Dame (obecnie trwa jej odbudowa po pożarze),
 • Montrmarte
 • Łuk Triumfalny
 • Ogród Luksemburski
 • czy Moulin Rougue.

Paryż. / fot. mat. promocyjne

Weekend może nie wystarczyć, żeby zobaczyć je wszystkie, ale od czegoś warto zacząć. Planując francuską wycieczkę, warto zastanowić się nad priorytetami: sztuka, historia, kultura lub gastronomia? Można też po prostu ruszyć przed siebie i zgubić się w klimatycznych uliczkach Paryża. Nietrudno tam trafić na miejsca znane z filmów.

Na city break poleca się też Budapeszt. Budynek parlamentu to symbol węgierskiej stolicy, ale kto był w Budapeszcie, ten wie, że całe miasto zachwyca swoją architekturą. Szczególnie Aleja Andrássyego. Idąc nią, mija się eklektyczne neorenesansowe budynki, w tym gmach opery węgierskiej.

W planie zwiedzania warto uwzględnić też:

 • Zamek Królewski
 • Termy Széchenyiego
 • Most Łańcuchowy
 • czy Bazylikę św. Stefana.

Najpiękniejszy widok na panoramę Budapesztu rozpościera się ze Wzgórza Gellerta. Dobrze wejść na tę niewielką górę (235 m) zarówno w ciągu dnia, jak i na zachód słońca. Wieczór można kontynuować w jednym z ruin pubs. To wyjątkowe lokale i dyskoteki urządzone w starych, klimatycznych kamienicach. Po wystroju wnętrz można spodziewać się naprawdę wszystkiego.

Podróże po Polsce i nie tylko

Odkryj magię polskich miast i zarezerwuj loty do Warszawy, Krakowa, Gdańska i wielu, wielu innych! Fascynujące zabytki, zapierająca dech w piersiach przyroda oraz doskonała kuchnia… tego nie możesz przegapić!

Polska i Europa to za mało? Podróżuj jeszcze dalej. W promocji znaleźć można bilety do 37 krajów na całym świecie – również tych odległych i egzotycznych. Może Dubaj słynący z rekordów architektonicznych i nie tylko, albo Kair położony w sąsiedztwie słynnych Piramid w Gizie? Kto ma do wykorzystania więcej dni urlopowych powinien także zainteresować się lotami do USA. Przemierzanie Ameryki Północnej warto zacząć od Chicago, trzeciego największego miasta w kraju.

Pospiesz się! Ostatnie dni promocji! Loty w super cenach czekają na Ciebie. Oferta ważna tylko do 6 września. Sprawdź na lot.com.