Rajd ekstremalny polega na pokonaniu trasy według mapy i zaliczeniu zadań specjalnych, takich jak wspinaczka, eksploracja jaskini, park linowy, przeprawa przez wodę, zadania policyjne oraz sprawdziany kreatywności i współpracy w zespole. Konkurencje są tak przygotowane, aby każdy mógł w nich uczestniczyć, traktując rajd jako okazję do zdobycia doświadczenia.
Dzięki pozyskaniu szerokiego grona partnerów, koszt udziału w rajdzie jest symboliczny, a jednocześnie daje szansę wygrania cennych nagród.

Tradycyjnie już zawodnicy mają do wyboru rywalizację na jednej z trzech tras: MASTER - do pokonania 180 km; sposoby poruszania się na odcinkach to rower (własny), kajak i trekking; dwuosobowe zespoły (bez podziału na płeć, tylko pełnoletni zawodnicy)
start trasy w piątek, 27 maja, ok. godz. 16.00, koszt udziału: 90 zł od osoby (po 23 maja: 125 zł)
do wygrania: za dwa pierwsze miejsca udział w europejskim rajdzie adventure race (informacja zostanie podana na stronie internetowej do końca kwietnia), za trzecie miejsce nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł, za czwarte o wartości 500 zł.

SPEED - na tej trasie do pokonania jest 40 km; jest to trasa pokonywana w całości trekkingiem; dwuosobowe zespoły osobna klasyfikacja dla zespołów męskich (MEN) i żeńskich lub mieszanych (MIX)
trasa jednodniowa (start w sobotę, 28 maja, ok. godz. 7, meta ok. 18),
przeznaczona dla zawodników pełnoletnich i osób od 16 roku życia startujących w zespole z zawodnikiem pełnoletnim,
koszt udziału: 50 zł od osoby (po 23 maja: 70 zł), do wygrania za cztery pierwsze miejsca nagrody rzeczowe o wartości odpowiedni: 700 zł, 500 zł, 300 zł i 100 zł

EASY SPORT - trasa przygotowana z myślą o niepełnoletnich od 13 roku życia (klasyfikacja w dwóch grupach wiekowych: 13-15 i 16-17),
15 km trekkingu,
koszt udziału: 20 zł od osoby (po 23 maja 30 zł),
do wygrania nagrody rzeczowe

EASY FAMILY - wariant tej samej, piętnastokilometrowej trasy
dla rodzin z dziećmi (od 7 lat) i zespołów seniorów (powyżej 50 lat),
mogą startować zespoły od 2 do 4 osób,  
koszt udziału osoby niepełnoletniej to 20 zł, a osoby pełnoletniej to 40 zł (po 23 maja odpowiednio 30 i 50 zł),
do wygrania nagrody rzeczowe.

Strona rajdu: www.rajdjurajski.pl
Zgłoszenia: http://www.rajdjurajski.pl/zgloszenia/formularz-zgloszeniowy/
Profil na facebooku: www.facebook.com/juraskalkaadventure