Bieg Śnieżnej Pantery jest wyjątkowym wydarzeniem dedykowanym wszystkim tym, którzy czują atmosferę gór, szanują je i mają już kilka biegów górskich na swoim koncie. Nie drzemie w nich tak duża potrzeba rywalizacji, „odhaczenia” kolejnego biegu, biegną, ponieważ są ludźmi związanymi z górami. Tu nie liczy się pozycja na mecie, a przede wszystkim przyjemność obcowania z naturą w pięknych okolicznościach przyrody.

W tym roku 130 uczestników wyruszy w symboliczną 23 km górską trasę szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego.

Wszystko dla wilka, żyjącego na terenie Polski zagrożonego wyginięciem drapieżnika. W naszym kraju żyje ich ok. 1400. Dzięki wprowadzonej w 1998 r. ścisłej ochronie zwierzęta zaczęły powracać do swoich pradawnych ostoi, w których zostały wcześniej wytępione. Wciąż jednak czyha na nie wiele zagrożeń – giną głównie z rąk kłusowników oraz na drogach w kolizjach z pojazdami.

Największym zagrożeniem dla ich ochrony jest ludzka ignorancja i brak rzetelnej wiedzy. Wciąż patrzy się na tego drapieżnika przez pryzmat bajki o Czerwonym Kapturku. Aby to zmienić potrzebna jest edukacja społeczeństwa. Jedną z niebanalnych form jest właśnie  Bieg Śnieżnej Pantery, którego III edycja wystartuje 11 marca 2017.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk” i z uczestnikami Biegu pragniemy wesprzeć ochronę tych niezwykłych zwierząt.

Więcej: biegsnieznejpantery.pl