8. edycja Przeglądu poświęcona zostanie m.in. Kambodży – krajowi o bogatej kulturze i niezwykle burzliwej historii. Tradycyjnie Przegląd Filmowy podzielony zostanie na trzy główne cykle tematyczne: BRAVE FOCUS, BRAVE PEOPLE DOC i BRAVE CONTEXTS. BRAVE FOCUS poświęcony będzie Kambodży, której losy bardzo wyraźnie nawiązują do tematu przewodniego tegorocznej edycji Brave – „Zaginiony rytm”. To położone w południowo-wschodniej Azji państwo od lat próbuje odzyskać swój własny rytm. Bezprecedensowa w dziejach świata tragedia, jaką były rządy Czerwonych Khmerów, spowodowała, że Kambodża zerwała więź ze swoimi przodkami. Dziś jest państwem po przejściach- malowniczym, otwartym, bogatym kulturowo, ale naznaczonym ranami, które dopiero się zabliźniają.

Jednym z najważniejszych wydarzeń odbywających się w ramach tego cyklu będzie pokaz filmów uznanego na całym świecie khmerskiego reżysera – Rithy Panha. Podczas Przeglądu pokazanych zostanie pięć znakomitych filmów tego twórcy „The Land of the Wandering Souls”, „The Burnt Theatre”, „The People of Angor, „Rice People” oraz „Paper Cannot Wrap Ember”.

Cykl BRAVE PEOPLE DOC to z kolei portrety odważnych ludzi, którzy świadomie i celowo podejmują istotne dla danej społeczności tematy, potrafią przeciwstawić się otaczającej ich rzeczywistości w imię ochrony wartości, tradycji i ideałów. Dotychczas w cyklu tym prezentowane były wyłącznie filmy dokumentalne. W tym roku jednak znajdzie się w nim miejsce również dla kina fabularnego. W Dolnośląskim Centrum Filmowym zobaczyć będzie można m.in. film „Tablice” w reżyserii wielokrotnie nagradzanej, pochodzącej z jednej z najsłynniejszych filmowych rodzin świata Samiry Makhmalbaf. Z kolei w związku z projekcją  „My name’s Jagdish Bhatt”, gościem Przeglądu będzie Jagdish Bhatt – tytułowy bohater filmu, mieszkaniec indyjskiego slumsu, któremu udało się przekroczyć społeczne bariery i zaprezentować twórczość w Europie.

Ostatni cykl Przeglądu Filmowego, czyli BRAVE CONTEXTS, jak co roku bezpośrednio nawiązywał będzie do tematu przewodniego tegorocznej edycji, wspomnianego już „Zaginionego Rytmu”. W jego ramach zaprezentowanych zostanie m.in. pięć unikalnych obrazów, które poszerzą, a w niektórych przypadkach zaproponują zupełnie nową interpretację głównego motywu edycji i jego artystycznego credo. Na tegoroczny cykl złoży się: wybitna trylogia Godfrey'a Reggio „Koyaanisqatsi”, „Powaqqatsi”, „Naqoykatsi” oraz „Baraka” i „Samsara” w reżyserii Rona Friecke. Wszystkie te tytuły, mimo, że noszą miano kultowych, bardzo rzadko pokazywane były polskiej publice, zaś prezentacja ich wszystkich razem w ramach jednego pokazu jest wydarzeniem bezprecedensowym.