Swoją osobą, festiwal uświetnił Jego Ekscelencja ambasador Gruzji w RP  Konstantin Kavtaradze, który był gościem pierwszego panelu dyskusyjnego zatytułowanego "Perspektywy rozwoju Gruzji". Podczas tego panelu pan ambasador, jak i eksperci: Krzysztof Strachota z Ośrodka Studiów Wschodnich i Krzysztof Dąbrowski z portalu Kaukaz.pl wspólnie z moderatorem dr. Markiem Migalskim zastanawiali się nad przyszłością Abchazji i Osetii Południowej w kontekście relacji rosyjsko-gruzińskich, polityki reintegracji tych terenów oraz nad aspiracjami euroatlantyckimi Gruzji. Zgodnie stwierdzili, że Gruzja jest niewygodna dla wielu krajów Europy Zachodniej oraz samej Unii w kontekście poprawnych relacji z Rosją. Pan ambasador wielokrotnie odniósł się za to  do bardzo dobrych relacji polsko-gruzińskich i wygłosił wiele pięknych słów pod adresem przyjaźni naszych krajów. Druga część dyskusji panelowych została poświęcona tematyce wielokulturowości Gruzji. Zaproszeni goście: dziennikarz i historyk Marcin Meller, archeolog z UJ dr Przemysław Nocuń, autor książki „Toasty gruzińskie” Giorgij Maglakelidze oraz literaturoznawca Aleksandra Buszkiewicz opowiadali o bogactwie kulturowym tego pięknego kraju Kaukazu Południowego, w odniesieniu do tego wszystkiego, co ich osobiście w Gruzji fascynuje: niezwykłej gościnności Gruzinów, ich spontaniczności, zachowania pięknych tradycji, a także urzekających krajobrazów, które polecają wszystkim zobaczyć. W przerwach zgromadzona publiczność miała okazję uczestniczyć w tradycyjnym toaście gruzińskim, który poprowadził Giorgij Maglakelidze, wcielając się  w rolę tamady (gospodarza supry- tradycyjnej biesiady gruzińskiej) oraz spróbować potraw kuchni gruzińskiej. U wolontariuszy ze stowarzyszenia "Most do Gruzji" można było otrzymać zapis swojego imienia w języku kartuli  oraz zaopatrzyć się w przetwory gruzińskie. W drugiej części wieczoru, zespół Czessband wraz z Aidą zabrał publiczność w magiczną, muzyczną podróż w rejony Kaukazu Południowego. Aida, Ormianka pochodząca z Gruzji zachęcała do wspólnego śpiewania. Nie zabrakło tradycyjnego „Suliko” oraz słynnej  piosenki Filipinek „Batumi”. Festiwal zakończył się nocną projekcją filmu Otara Iosselianiego pt. „Cierpkie wino” - ironicznej komedii opowiadającej o realiach życia w czasach komunizmu.
Mamy nadzieję, że była to niezapominania i fascynującą podróż po Gruzji.
Dziękujemy naszym sponsorom: Miastu Katowice,  które objęło mecenat nad festiwalem, restauracji Fantasmagoria oraz winiarni Wina Świata z Katowic.
Patronat nad festiwalem objęli: ambasada Gruzji w RP, TVP Katowice, Radio Katowice, Dziennik Polska The Times, National-Geographic.pl, Kaukaz.pl oraz stowarzyszenie Most do Gruzji.