Zurich, 22.02.2013. Dwóch dentystów z Zurichu przepłynęło na kiteboardach długą na 560 km Cieśninę Magellana, ustanawiając tym samym rekord świata w ekstremalnych warunkach pogodowych na tym sprzęcie.  Maurice Lacroix sponsorował przedsięwzięcie pod hasłem "YOUR TIME IS NOW."

Silne wiatry, lodowate temperatury i ciągle słaba widoczność z pewnością tworzyły trudne warunki dla braci Geza i André Scholtz, dwóch dentystów z dzielnicy Seefeld w Zurychu, którzy są pasjonatami kitesurfingu. Ich wielkie marzenie - przepłynąć Cieśninę Magellana na kiteboardach - stało się rzeczywistością w dniu 7 stycznia 2013 roku. "Gratulujemy zespołowi, który po raz kolejny udowodnił, że należy zawsze trzymać się swoich marzeń. Mimo trudnych warunków, nadszedł odpowiedni czas, by stawić czoła wyzwaniom ", mówi Marc Gläser, Dyrektor Zarządzający Maurice Lacroix SA, która umożliwiła projekt.
Cieśnina Magellana leży między najbardziej wysuniętym na południe krańcem Ameryki Południowej a wyspą Tierra del Fuego.  Jej nazwa pochodzi od portugalskiego podróżnika Ferdynanda Magellana, który w 1520 roku, przepłynął ją jako pierwszy w trakcie swej podróży dookoła świata. Od czasu otwarcia Kanału Panamskiego w 1914 roku, Cieśninę pokonują tylko duże statki transportowe, które nie mogą przepłynąć przez kanał. Z powodu lodowatych temperatur wody, bardzo silnych wiatrów oraz słabej widoczności, Cieśnina Magellana jest uważana za jeden z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych szlaków nawigacyjnych.  

"Byliśmy pod presją, na granicy wytrzymałości, walczyliśmy do końca. Kiedy osiągnęliśmy nasz cel  - to uczucie nie do opisania ", mówi Geza Scholtz.

Wrażenia z wyprawy
 "Maurice Lacroix Strait of Magellan Expedition" to nie tylko ustanowienie światowego rekordu sportowego, to była również podróż pełna wspaniałych odkryć, kilka tygodni przygody i nowych doświadczeń oraz niesamowitych emocji. Więcej informacji w wyprawy można znaleźć na stronie marki www.mauricelacroix.com oraz na facebook.com/mauricelacroixwatches.

O Maurice Lacroix
Maurice Lacroix jest manufakturą zegarkową i jednym z niewielu na świecie niezależnych producentów zegarków. Zatrudnia ponad 200 osób. Swoje siedziby posiada w Biel oraz Zurichu a warsztaty produkcyjne w Saignelégier i Montfaucon w Szwajcarii. Obecnie posiada 11 własnych mechanizmów manufakturowych. Wspiera pasjonatów w realizacji ich marzeń i osiąganiu celów na całym świecie. Motto firmy to „YOUR TIME IS NOW”.
Zegarki jakie towarzyszyły braciom Scholtz podczas bicia rekordu pochodzą z najnowszej, sportowej kolekcji marki – PONTOS S.