Po wakacyjnym zgiełku wielkich plaż i zatłoczonych deptaków czas na wyprawę, w której wszystko składa się w harmonijną całość: okoliczny krajobraz, miejsce, w którym zasypiasz i się budzisz, potrawy, które spożywasz i wewnętrzne poczucie spokoju. Zafunduj sobie i rodzinie podróż, podczas której czas płynie wolniej. Zatrzymuj się w hotelikach, które emanują rodzinną atmosferą, kosztuj potraw, które smakują wyjątkowo, bo przygotowano je z uczuciem i z lokalnych składników. I ruszaj - najlepiej samochodem, który pomieści mnóstwo bagażu, sprzęt sportowy i te wszystkie drobiazgi, które sprawią, że dzieci będą się bawiły tak dobrze jak ty.

Oto trzy regiony, które polecamy na kilkudniowe rodzinne wycieczki.

Wzgórza Dylewskie

To miejsce ciągle nieco zaskakuje. Bo przecież niewielu z nas Mazury kojarzą się z wyżynami! Wzgórza mają już rzesze wyznawców, którzy jeżdżą tam na narty, ale warto je odwiedzić także jesienią. Przejażdżka samochodem zalesionymi drogami to uczta dla oczu kierowcy, bo krajobraz łąk, pagórków i ścieżek jest urzekający. Tak jak widok z Góry Dylewskiej, która jest punktem widokowym wartym wizyty.

Cały rejon zyskuje na popularności i dzięki temu lokalna baza noclegowa staje się coraz ciekawsza. Coraz łatwiej znaleźć hotel czy gospodarstwo, w którym czekają na przyjezdnych komfortowe warunki. Niewiele ma to wspólnego z ofertą sieciowych, miejskich hoteli. Szukając noclegu, trafisz na kameralne, ale jednocześnie luksusowe przestrzenie stworzone i prowadzone przez całe rodziny. Sława Wzgórz Dylewskich rośnie także ze względu na wspaniałą lokalną kuchnię. Oferta miejscowych gospodarstw agroturystycznych i hotelików stanowi ciekawą mieszankę. Usatysfakcjonowani będą zarówno miłośnicy prostej polskiej kuchni, jak i zwolennicy wyrafinowanej kuchni francuskiej. A co najważniejsze, wszystko, co się na Wzgórzach serwuje, przesycone jest zapachem i smakiem lokalnych produktów – ziół, mleka, serów i mięsa. I jeszcze jedno: okolice Wzgórz Dylewskich powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy jazdy konnej – oferta lokalnych stadnin jest wyjątkowa.

Kaszuby

Pozostajemy na północy, ale zmierzamy na zachód, by zobaczyć Kaszuby. Jest mnóstwo powodów, dla których warto je odwiedzić – dla wszystkich, których intryguje historia, region będzie źródłem intrygujących ciekawostek i faktów, przeplatających się nierzadko z lokalnymi legendami. Podróż po tych okolicach to także niepowtarzalna okazja, by posłuchać języka kaszubskiego, który potrafi zauroczyć brzmieniem.


Wdzydzki Park Krajobrazowy

Kaszuby to wspaniała kraina jezior otoczonych lasami. I w tym przypadku szczególnie warty polecenia jest Wdzydzki Park Krajobrazowy. Jeśli zależy ci na czasie spędzonym w otoczeniu wody, jest to idealna destynacja – wokół Jeziora Wdzydzkiego, na którym znajduje się 10 wysp, trafisz na ponad 150 mniejszych jezior!

Ten region bezapelacyjne zachwyci każdego kierowcę. Droga Kaszubska należy do najładniejszych tras samochodowych w Polsce. Podczas jazdy dwudziestokilometrową szosą, masz zagwarantowane wspaniałe widoki na łąki, domy i lasy.


Rzeka Radunia

Cały ten obszar zachwyca nie tylko unikalną naturą, ale także wyjątkowo smaczną kuchnia – śledzi kaszubskich trzeba skosztować przynajmniej raz w życiu. Z kuchni słyną też liczne gospodarstwa agroturystyczne, których oferta jest naprawdę interesująca. I to kolejny argument, by zwiedzić Kaszuby. Odpoczynek w luksusowych, ale kameralnych warunkach po całodziennych wycieczkach smakuje wyjątkowo.

Góry Izerskie

Teraz zjedźmy na dół i odwiedźmy Sudety Zachodnie. Góry Izerskie bywają nazywane biegunem zimna i rzeczywiście - skrajne spadki temperatur mogą czasem dawać się we znaki. Ale można też być pewnym, że wizyta jesienią, kiedy słońce jeszcze często przypomina o swoim istnieniu, to naprawdę dobry pomysł. Wtedy Izery zachwycą swym pięknem.

Za co je można pokochać? Przede wszystkim za wspaniałe trasy spacerowe – jest tu mnóstwo górskich szlaków, które zapraszają do spacerów. Jako że góry w tym rejonie są bardzo łagodne, to nadają się doskonale na wyprawy całą rodziną. Takie wycieczki to gwarancja wielu romantycznych, a momentami wręcz słodkich widoków na łagodne wzgórza i łąki.

Warto dodać, że Izery to góry, które rozpościerają się zarówno w Polsce, jak i w Czechach – granicę stanowi rzeka Izera. Pobyt w tym rejonie jest więc doskonałą okazją, by odwiedzić naszych południowych sąsiadów.

W tym regionie nie będzie problemu ze znalezieniem dobrego miejsca na nocleg. Klasycznymi destynacjami są w tym przypadku Świeradów Zdrój i Szklarska Poręba. Ale również z dala od tych dwóch miejscowości przybywa hoteli i wysokiej klasy gospodarstw agroturystycznych, które gwarantują wysoki komfort pobytu, nierozerwalnie połączony z rodzinną atmosferą.

Wszystkie przedstawione regiony i trasy są idealne, by pokonywać je samochodem. I to właśnie elektryczny, rodzinny van Mercedes-Benz EQV doskonale wkomponuje się w ideę wypraw przyjaznych środowisku – bez hałasu silnika i z zerową emisją szkodliwych substancji. Samochód gwarantuje przejechanie wielu kilometrów na jednym doładowaniu (zasięg 356km WLTP), więc wielogodzinne wycieczki po wybranym regionie odbędziesz bez najmniejszego problemu. Auto umożliwia wygodną podróż kilku osobom wraz z bardzo dużym bagażem.

Ponadto, twój komfort jako kierowcy zwiększy się dzięki specjalnej aplikacji, która pomoże ci w planowaniu trasy. Zarówno aplikacja, jak i nawigacja samochodu pokażą dokładną mapę stacji doładowania z uwzględnieniem czasu ładowania.

I na koniec podkreślmy - Mercedes-Benz jest partnerem kierowców, którzy cenią bezpieczeństwo, ale jednocześnie poszukują niezwykłych wrażeń w trakcie podróży w niezwykłe miejsca.