Wyobraźcie sobie wędrówkę po niesamowitych szlakach szwajcarskich Alp, podczas której cieszycie się piękną pogodą, ciszą i widokami zapierającymi dech w piersiach. Jesteście wolni, przeżywacie jedną z najlepszych przygód swojego życia, udziela wam się energia gór. Dokładnie taka wizja stała się inspiracją do zaprojektowania nowych modeli zegarków Victorinox Journey 1884, czyli niezastąpionych towarzyszy podczas górskich wędrówek, ale również w miejskiej codzienności. 

Wysoka jakość i funkcjonalność idą ze sobą w parze

Modele Journey 1884 z mechanizmem kwarcowym charakteryzują się sportowym stylem. Posiadają wskazówki przypominające znaki, które mijamy na szlakach szwajcarskich Alp. Wyjątkowa jest w nich tarcza przypominająca swoją fakturą górską ścieżkę oraz sekundnik nawiązujący kształtem do szwajcarskiego scyzoryka. Zegarek wyróżnia też koperta o wyrazistym kształcie. Wcięcie na godzinie 6 bezela wygląda tak, jakby zostało stworzone za pomocą ostrza szwajcarskiego scyzoryka. Całość dopełnia praktyczny, sportowy pasek z gumy naturalnej.

Z kolei elegancka wersja automatyczna ma wyrazistą tarczę ze stylowym bezelem ceramicznym, nawiązującym do linii horyzontu nowoczesnych metropolii. Dodatkowego sznytu dodają mu żółte elementy, nawiązujące do znaków na alpejskich szlakach oraz faktura tarczy, która przypomina górskie ścieżki. 

Wszystkie modele są wodoszczelne, a także odporne na wstrząsy. Idealnie sprawdzą się więc w każdych, nawet wymagających warunkach.  Victorinox daje nam też duże możliwości ich personalizacji. W zależności od sytuacji albo stylizacji możemy wybierać spośród wielu pasków dostępnych w ofercie – m.in. z linki paracord, gumy, skóry naturalnej i drewna. Aby je zmienić wystarczy kilka sekund. Każdy zrobi to z łatwością, bez żadnych dodatkowych narzędzi. 

Doskonałość w trosce o nas i środowisko

Za szwajcarską, rodzinną marką Victorinox przemawia prawie sto czterdzieści lat historii i autentyczna pasja tworzenia. Jej siedziba znajduje się w miejscowości Ibach w kantonie Schwyz, czyli w samym sercu kraju. To właśnie tam Karl Elsener I, założyciel firmy, otworzył w 1884 roku zakład produkcji noży. Kilka lat później opracował „Oryginalny Szwajcarski Scyzoryk Oficerski i Sportowy”, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie dalszych i bliższych podróży.

Współcześnie marka tworzy nie tylko zegarki i słynne scyzoryki, ale również wysokiej jakości noże domowe i profesjonalne, torby i akcesoria podróżne oraz wody toaletowe. Projektuje, opracowuje i testuje zegarki we własnym zakładzie produkcyjnym – Watch Competence Center w Delémont. Każdy z czasomierzy Victorinox objęty jest 5-letnią gwarancją oraz symbolem „Swiss Made”. 

Marka dba nie tylko o swoich klientów, ale również o los naszej planety. Dlatego już dekady temu wprowadziła szereg rozwiązań z myślą o zrównoważonym rozwoju. Jednym z nich jest fotowoltaika wykorzystywana w zakładach, gdzie wytwarzane są zegarki. W ten sposób uzyskuje się część energii potrzebnej do ich produkcji. Również każdego roku Victorinox odzyskuje 600 ton stali z wody chłodzącej – to 25% całego zapotrzebowania na ten surowiec. Natomiast jednym z ciekawszych projektów w zakresie ochrony środowiska była współpraca Victorinox i Nespresso, którzy łącząc siły stworzyli scyzoryk Pioneer Alox. Jego okładki zostały w całości wykonane z ponownie przetworzonych kapsułek Nespresso. A to zaledwie część działań prowadzonych przez markę w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Zacznijcie przygodę z nowym zegarkiem Journey 1884 Victorinox. Znajdziecie go w wybranych salonach zegarmistrzowskich, w sklepach stacjonarnych Victorinox, a także online. Więcej informacji czytajcie na stronie www.victorinox.com/pl.