- Fotografia może być zabawą, pracą lub pasją, a w moim przypadku to nawet coś więcej. Tworzę na granicy wyobraźni, rzeczywistości i lekkiego szaleństwa - opowiada Radosław Kwast, skrywający się pod nazwą niebieskacytryna.

Główne źródło inspiracji stanowią dla niego obserwowani ludzie.

- Zwracam uwagę na warstwę psychologiczną. Chcę pokazywać nie tylko samą twarz, ale i emocje, jakie drzemią w każdym – dodaje.

 

Organiczne i pełne koloru

Fotograf podejmuje trudne zadanie uchwycenia tych emocji  za pomocą barw i faktur. Korzysta z motywów zwierzęcych i folkloru, a w jego portretach tkwią wszystkie żywioły.

Co więcej nie korzysta z rekwizytów, nie wprowadza elementów krajobrazu –  cały spektakl rozgrywa się na ludzkim ciele. 

Prace niebieskiejcytryny to fotoobrazy. Autor drukuje je na bawełnianym płótnie i oprawia w drewniany blejtram.

 

Zagadka

Zdjęcia opatrywane są jedynie włoskimi tytułami, bo właśnie we Włoszech wszystko się zaczęło.

- Tę artystyczną cząstkę duszy odkryłem podczas niedawnej podróży do Włoch. Zarówno kraj i ludzie zainspirowali mnie do tworzenia tego typu prac.

Próba ich interpretacji okazuje się niełatwym zadaniem. Tu nic nie jest podane wprost. A przecież o to w fotografii artystycznej chodzi!

Sam autor nie zdradza tajemnicy. Podpowiada tylko…

- Jako wieloletni wielbiciel National Geographic uznałem, że moje prace pasują do galerii portalu. Któregoś dnia postanowiłem je tutaj zamieścić.

Pozostawiamy was z tym wyzwaniem. Może też zobaczycie tutaj mapy geograficzne,afrykańskie zwierzęta lub hinduską hennę. Zagrajcie w skojarzenia z niebieskącytryną!

Hanna Gadomska