O co chodzi? Czuj Czuj to grupa przyjaciół (psychologów, artystów, piłkarzy, nauczycieli i podróżników), których łączy wspólna pasja: podróże i praca z dziećmi. Jakiś czas temu ruszyli w świat i w ramach stworzonych przez siebie warsztatów edukacyjnych uczą dzieci rozpoznawania i wyrażania emocji. Przy okazji zbierają przepisy kulinarne i bajki by promować kultury, które poznają. Do tej pory ze swoimi warsztatami byli w Polsce, Rosji, Mołdawii, Indiach, Turcji, Iraku, Rumunii, Portugalii, Gruzji i na Ukrainie.

W kwietniu ekipa projektu  wybiera się do Mołdawii, a dokładniej do stolicy Romów – miasta Soroki. Byli tam w zeszłym roku. Mieszkali u romskiej rodziny, śpiewali na romskim pogrzebie i poznawali sposoby na uroki, a przede wszystkim pracowali z dziećmi. Mądre i wesołe choć praktycznie pozbawione szans na edukację, dzieciaki tak bardzo zapadły im w pamięć, że postanowili tam wrócić.

Teraz chcą zorganizować dla uczestników tamtych zajęć (a może dołączą się jakieś mołdawskie lub polskie dzieci?) warsztaty z różnych dziedzin, które połączy motyw emocji i wymiany. Cykl zakończy się mini festiwalem – wymianą umiejętności.

Po powrocie wydadzą romską książkę kucharską i bajki ilustrowane przez dzieci.
Możecie wesprzeć tą misję, przyczynić się do uśmiechów i rozwoju małych Romów (większość z nich nie chodzi do szkoły, a bardzo chcą się uczyć) i przy okazji zebrać fajne nagrody – wspomniane książki, pocztówki i inne. Właśnie ruszyła akcja na Polak Potrafi, gdzie zbierają na ten cel.
Od kwietnia o wszystkim będą donosić na swoim blogu www.czujczuj.blogspot.com, więc będzie szansa prześledzenia na co dokładnie poszły pieniądze.

Wesprzeć akcję można na:  https://polakpotrafi.pl/projekt/czujczujowym-busikiem