Tajwańczyk chce wywrzeć wpływ na społeczność międzynarodową za pomocą mobilnego muzeum. Otwarcie wystawy już za chwilę w Cafe Kulturalna. 14. listopada o godz 13:00 umieszczona na konnym powozie instalacja wyruszy spod Pałacu Kultury do najczęściej odwiedzanych i najbardziej charakterystycznych miejsc Warszawy. Obserwatorzy happeningu zobaczą żółwia morskiego i niedźwiedzia polarnego przygniecionych przez byka z Wall Street. Eksponat pokazuje zwierzęta złożone w ofierze na ołtarzu rozwoju cywilizacji. Artysta używając czarnego humoru zwraca uwagę m.in. na problem globalnego ocieplenia, które w sposób szczególny dotyka Tuvalu.  Mobilne muzeum odwiedzić m.in. Nowy Świat, Zamek Królewski, pomnik Małego Powstańca, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cytadelę.

Tuvalu to niewielki kraj położony na archipelagu znanym w Polsce jako Wyspy Lagunowe.  Naukowcy prognozują, że jeśli postępujący proces globalnego ocieplenia nie zostanie powstrzymany, należące do Wspólnoty Narodów Tuvalu będzie pierwszym państwem, które całkowicie zniknie pod powierzchnią morza.

Vincent JF Huang urodził się 1971 r. w Tajwanie. Obecnie mieszka i pracuje w Tajpej i Londynie. Jego prace są krytyką cywilizacji, w której ludzie czczą PKB ignorując zniszczenia i zagrożenia, jakie niesie ze sobą kult pieniądza. W swojej twórczości czerpie z filozofii Zhuangziego, dążącej do idealnej harmonii pomiędzy człowiekiem a matką naturą. Vincent JF Huang jest oficjalnym delegatem Tuvalu na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, Warszawa 2013. Artysta będzie w Polsce od 11 do 16 listopada. W tym czasie towarzyszyć mu będzie profesjonalny tłumacz.