Czwórkowa trasa poprowadzi przez: Łódź, Opatów, Tomaszów Mazowiecki/Spałę i Lublin.

W listopadowe piątki radiowa Czwórka wyruszy w plener, aby nadawać prosto z… podziemia! W ramach audycji „W cztery oczy” Czwórka odwiedzi kilka miast, a przede wszystkim ich podziemia kryjące w sobie wiele tajemnic – Muzeum Kanału „Dętka” w Łodzi (8 listopada), Podziemia i Krzemionki w Opatowie (15 listopada), Schron Kolejowy w Konewce – Tomaszów Mazowiecki/Spała (22 listopada) oraz Trasę Podziemną w Lublinie (29 listopada). Jesień i zima to wręcz idealna pora roku do ich odkrywania. Nie boimy się temperatur w okolicach zera. Tam, gdzie się wybieramy, zawsze jest na plusie – zapowiada prowadzący Patryk Kuniszewicz.

W Łodzi ekipa Programu 4 liczy na ekstremalne doznania prosto z kanału „Dętka”, mierzącego blisko 4 tysiące kilometrów podziemnego labiryntu. Dziennikarze przybliżą słuchaczom postać Williama H. Lindleya, który zaprojektował tę wyjątkową budowlę w kształcie owalnej dętki. Natomiast w Opatowie Czwórka zajrzy do zapisków ze średniowiecznych dokumentów skrywanych w kancelarii Podziemi Opatowskich. Spróbuje też wydobyć trochę szlachetnego krzemienia pasiastego, który na szyi nosi m.in. Madonna. Ponadto dziennikarze Programu 4 zabiorą słuchaczy do schronu kolejowego w Konewce i sprawdzą, czy faktycznie doszło tam do spotkania Hitlera z Mussolinim? Ekipa spodziewa się też niezapomnianych wrażeń i spotkań z duchami na trasie podziemnej w Lublinie.

Odwiedzając te wszystkie miejsca Czwórka przyjrzy się również kulturze undergroundowej i  zaprezentuje „podziemną” twórczość offowych kapel i artystów.

Zapraszamy do słuchania pierwszej z cyklu czterech specjalnych audycji „Czwórka z podziemia”, już 8 listopada w ramach programu „W cztery oczy” (godz. 9.00-11.00).