Nagroda Złote Pióro przyznawana jest przez Chorwacką Wspólnotę Turystyczną dziennikarzom z całego świata. Otrzymują ją dziennikarze i blogerzy za najlepsze publikacje na temat Chorwacji w ujęciu atrakcyjności turystycznej.

W tym roku nagrody Złotego Pióra przyznano już po raz 15. i otrzymało je 24 dziennikarzy z 16 krajów. Wręczane są w trzech kategoriach: za najlepszy artykuł w mediach drukowanych, za najlepszy reportaż w mediach elektronicznych (TV, radio) oraz za najlepszą publikację w mediach elektronicznych (blogerzy, media społecznościowe).

- Nagroda  Złote Pióro jest przede wszystkim podziękowaniem za wkład dziennikarzy i influenserów w promocję turystyki Chorwacji. Cieszymy się bardzo, że z roku na rok powiększa się nam grono naszych polskich laureatów – mówi Agnieszka Puszczewicz, dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej wspólnoty Turystycznej w Polsce. 

Michała Cessanisa doceniono za całokształt działań na rzecz turystyki Chorwacji. Gratulujemy!

Jeden z tekstów Michała "Chorwacja bez pośpiechu. "Dostałem lekcję korzystania z życia" przeczytacie na naszej stronie internetowej.

​