Jeśli ktoś szuka miasta na wypad weekendowy (na wieczór kawalerski lub po prostu ciekawą wycieczkę w gronie znajomych) i wolałby zwiedzić którąś z zagranicznych metropolii, to z pewnością pomyśli o Lwowie. To największe miasto zachodniej Ukrainy, które niegdyś znajdowało się w granicach Polski kusi przede wszystkim bogatą ofertą gastronomiczną, ale na tym jego zalety zdecydowanie się nie kończą.

Gdzie zjeść we Lwowie? Restauracja Baczewski

Miejsce, o którym słyszał niemal każdy, nawet jeśli wizytę we Lwowie ma jeszcze przed sobą. Baczewski kultywuje tradycje przedwojennego Lwowa i serwuje dania, którymi zajadali się mieszkańcy tego miasta kilkadziesiąt lat temu. Można tu zjeść między innymi sało (słynna kiszona słonina), forszmak polski, nadziewanego karpia, zrazy z królika czy pierogi galicyjskie. A co wypić do jednego (lub dwóch albo trzech) z tych przysmaków? Oczywiście wódkę, która nosi taką samą nazwę jak restauracja, a ich zbieżność nie jest bynajmniej przypadkowa. Trunek produkowany w fabryce Józefa Adama Baczewskiego od 1782 roku jest uważany za najstarszą polską wódkę i choć jego historia nie jest nieprzerwana, to od kilku lat cieszy się coraz większym uznaniem. Restauracja Baczewski to miejsce obowiązkowe do odwiedzenia w czasie wizyty we Lwowie, ale dobrze pamiętać o wcześniejszej rezerwacji!

PRZECZYTAJ TEŻ: Męski wypad do Pragi. Jakie miejsca warto odwiedzić? [WIECZÓR KAWALERSKI, URODZINY]

Atrakcja na wieczór kawalerski – Masoch Cafe

Miejsce o klimacie zdecydowanie innym niż opisywana wyżej Restauracja Baczewski, które powinno przypaść do gustu przede wszystkim tym, którzy wybrali się do Lwowa na świętowanie wieczoru kawalerskiego. Mieszcząca się przy ulicy Serbskiej Masoch Cafe to kawiarnia, która nazwą zdradza swój charakter. Można tu wypić i zjeść jak w wielu innych knajpach, ale główna atrakcja to zdecydowanie mocniejsze doświadczenie. Pracujące tu kelnerki chłostają gości, przywiązują do krzeseł, poją ich wódką wprost z butelki, oblewają gorącym woskiem… Możliwości jest wiele, a scenariusz wizyty w Masoch Cafe zależy od osobistych preferencji odwiedzających. Tuż obok znajduje się hotel o tej samej nazwie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Oto „najfajniejsze” ulice na świecie. Zobacz, gdzie warto się wybrać w poszukiwaniu dobrej zabawy!

Męski wypad do Lwowa. Gdzie na piwo?

Lwów to miasto z bogatą ofertą restauracyjno-barową i znalezienie ciekawego miejsca, aby usiąść i napić się piwa lub czegoś mocniejszego nie sprawia większych problemów. Jeśli jednak szukamy czegoś ciekawszego niż knajpa z pospolitymi lagerami, to powinniśmy skierować nasze kroki w stronę lwowskiego rynku, przy którym znajduje się Teatr Piwa „Prawda”. W środku panuje ciekawy, industrialny klimat, a miłośnicy piwa mogą wybierać spośród ogromnej liczby trunków w dziesiątkach rozmaitych styli – od lekkich, orzeźwiających witbierów, poprzez klasyczne lagery i ale, aż po zawierające nawet 10% alkoholu ciężkie portery i barley wine. To miejsce, w którym można spędzić długie godziny i które warto mieć z tyłu głowy, gdy będziemy planować męski wypad do Lwowa.

PRZECZYTAJ TEŻ: Co warto zobaczyć w Rydze? 5 atrakcji nie tylko na wieczór kawalerski

Co zobaczyć we Lwowie? Wycieczka dachami i katakumbami

Propozycja dla tych, którzy podczas pobytu we Lwowie chcieliby się dowiedzieć nieco więcej na temat tego miasta niż tylko poznać jego ofertę gastronomiczną. Aby poznać nieco historii Lwowa, dobrym pomysłem będzie wzięcie udziału w wycieczce z perspektywy dachów i katakumb. Jednych i drugich w mieście nie brakuje, ale ciekawe są przede wszystkim katakumby – pod ziemią znajdują się pozostałości po średniowiecznych lochach, labirynty służące niegdyś jako skarbce oraz wybudowane kilkadziesiąt lat temu schrony, w których mieli się ukryć mieszkańcy w przypadku nadchodzącego ataku atomowego. Lwów na powierzchni jest piękny, ale najbardziej ekscytujący jest właśnie pod ziemią.

PRZECZYTAJ TEŻ: Barcelona. 5 atrakcji, które warto zobaczyć [MĘSKI WYPAD]

Tematyce wieczoru kawalerskiego poświęciliśmy już całkiem sporo miejsca na łamach naszego serwisu. Pisaliśmy już o tym, jakie prezenty powinno się kupić przyszłemu panu młodemu, a także opowiedzieliśmy o kilku miastach, które warto rozważyć jako miejsca docelowe męskich wypadów. Wiecie już także, po jaki alkohol najlepiej sięgnąć i jakie drinki z niego przygotować.