Przypomnijmy - kilka miesięcy temu ekipa filmu "Kick" realizowała w stolicy ujęcia z autobusem spadającym z mostu Gdańskiego do Wisły. I choć Warszawa grać będzie w filmie Londyn, to według ratusza bollywoodzka produkcja wypromuje ją turystycznie.

Podobnie myślą władze wojewódzkie. By przyciągnąć na Mazowsze rzesze filmowców, proponują mieszkańcom konkurs fotograficzny: pokażcie nam plenery, które powinny pojawić się w filmach! Szukają malowniczych krajobrazów, zapomnianych wsi, odrestaurowanych dworków, miejsc znanych tylko nielicznym. Organizatorzy  przewidzieli pięć kategorii konkursowych: Mazowsze historyczne, Mazowsze przyrodnicze, Mazowsze industrialne, Mazowsze innowacyjne, Mazowsze alternatywne i nieznane. Fotografie trafić mają do portfolio województwa, prezentowanego potem poszukującym plenerów ekipom filmowym.

Zdjęcia  należy nadsyłać w terminie od 15 lipca do 15 września 2014 roku za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.konkursfoto.mik.waw.pl. W pierwszej połowie października najlepsze z nich wybiorą internauci. Wśród nagród m.in. aparaty i udział w warsztatach fotograficznych, publikacja w promocyjnym wydawnictwie "Mazovia Warsaw Location Guide" i nagroda specjalna od Tramwajów Warszawskich - przejazd zabytkowym tramwajem dla zwycięzcy wraz osobami towarzyszącymi.