Droga po nowe

Polski alpinista Marcin Yeti Tomaszewski wyruszył na północną ścianę Eigeru (3970 m n.p.m).  Celem wyprawy jest wytyczenie nowej drogi na szwajcarskim szczycie. Jeśli wszystko się powiedzie, będzie to pierwsza polska droga na Eiger Nordwand, znanej również jako Mordwand, czyli mordercza ściana.

Członkiem zespołu jest brytyjski alpinista - Tom Ballard. Panowie wyruszyli  29.11., przygotowani na 10 dni działania w górach. Wieści z wyprawy można śledzić na fanpage'u alpinisty.

 

Wielki Yeti

Tomaszewski nie bez powodu zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich wspinaczy wielkościanowych. Na swoim koncie wiele alpinistycznych sukcesów.

Za wytyczenie wraz z Markiem Raganowiczem nowej drogi na Great Trango Tower otrzymał w 2014 roku Travelera w kategorii „Wyczyn roku”. Położone w Karakorum Great Trango Tower to ogromne i trudne technicznie skalne urwisko. Nową drogę alpiniści nazwali Bushido - do dziś pod tym słowem kryje się jedno z najbardziej liczących się przejść na świecie.

Yeti jest członkiem Kadry Narodowej Polski w Alpinizmie i instruktorem wspinania. Z Travelerem współpracuje od kilku lat. Gdyby tego było mało, zajmuje się fotografią, jest autorem bajek dla dzieci, projektantem biżuterii i odzieży alpinistycznej. Po prostu Yeti!

Więcej: www.marcintomaszewski.com,