"Nie przestajemy marzyć o podróżowaniu!” – to hasło przewodnie cyklu spotkań wideo, które prowadzi Michał Cessanis na instagramowym profilu @natgeopl. Wicenaczelny Travelera rozmawia ze swoimi gośćmi o najpiękniejszych miejscach w Polsce i na świecie. Wywiady można oglądać na żywo w każdy czwartek o 16:00.

W tym tygodniu (23.04) gościem Michała Cessanisa będzie Katarzyna Kachel. Dziennikarka mieszka w Krakowie i to właśnie o swoich ulubionych miejscach w Małopolsce opowie w czasie spotkania.

Posłuchamy m.in. o podziemnym mieście, czyli schronach pod Nową Hutą, zmumifikowanych ciałach (w tym zamordowanej panny młodej) w kościele reformatów i kościach (smoczych?) zawieszonych triumfalnie u wejścia Bazyliki Mariackiej. Porozmawiamy o tym, jakie choroby zjadają ołtarz Wita Stwosza (i dlaczego jeden z apostołów ma objawy syfilisu, którego jeszcze w Europie wówczas nie było) i nożu w Sukiennicach. Do tego „odwiedzimy” Miasto w Mieście czyli Dolne Młyny, gdzie w dawnej fabryce tytoniu jest dziś najmodniejsze miejsce w Krakowie i dawny hotel Forum - fantastyczną przestrzeń z widokiem na Wawel.

Zawitamy też do wyjątkowych miejsc poza Krakowem, takich jak: Zalipie – wieś malowana, która stała się tłem komiksu Wiedźmin, czy Puszcza Niepołomicka, przez którą z Auschwitz uciekał Pilecki.

Dołączysz do nas? Do zobaczenia w czwartek o 16:00 na naszym Instagramie @natgeopl.

Zaprasza Michał Cessanis: