Przy Pałacu w Kurozwękach (Świętokrzyskie) otwarto niezwykłą atrakcję: stworzony na polu kukurydzy labirynt w kształcie Jana Pawła II. To największy portret Ojca Świętego na świecie!

- W ten sposób chcieliśmy uczcić kanonizację Jana Pawła II. To dobry pomysł, żeby przypomnieć młodszym pokoleniom osobę, która jest już postacią historyczną – mówi Travelerowi Witold Świtalski z Pałacu w Kurozwękach, w którym każdego roku powstają labirynty. Miały już kształt m.in. piłki nożnej, indiańskiej wioski, Koziołka Matołka czy Fryderyka Chopina.
Papież w kukurydzy ma gigantyczne rozmiary, zajmuje bowiem aż 4 hektary pola. Aby go stworzyć zasiano ok. 480 tys. nasion kukurydzy. Najlepiej oglądać go z lotu ptaka, np. lecąc motolotnią (przeloty organizowane są na miejscu), tak jak to zrobiliśmy.

W samym labiryncie też nie brakuje atrakcji. Ścieżki mają łączną długość ponad 3,5 km. Jednak można wybrać się na krótszą wycieczkę przechodzącą przez specjalne punkty z łamigłówką. Po przejściu wszystkich punktów i wpisaniu hasła w krzyżówkę można wygrać wycieczkę do Rzymu.
Labirynt powstawał przez dwa tygodnie. Kiedy zaczęła wyrastać kukurydza, wytyczono ścieżki w kształcie Papieża Polaka i je wypalono.