KFG to największy i zarazem jeden z najbardziej lubianych festiwali górskich w Polsce – prawdziwe święto gór, którego nie można przegapić!

W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. Na festiwalowej scenie wystąpi światowa i polska czołówka himalaistów, wspinaczy wielkościanowych i sportowych. Będzie można usłyszeć opowieści o największych sukcesach minionego roku, ale także o tragicznym wymiarze, jakie niosą za sobą góry. Wśród festiwalowych gwiazd znajdą się m.in.: Leo Houlding, Mark Synnott, Rafał Sławiński, Andrzej Bargiel, Marcin Tomaszewski, Adam Pustelnik i wielu innych.

Na festiwalowym ekranie pojawią się filmy górskie z najwyższej, światowej półki. Miłośnicy filmu górskiego będą mogli śledzić zacięty wyścig w konkursie filmu międzynarodowego i polskiego o Grand Prix KFG 2013.

Krakowski Festiwal Górski to również gorące dyskusje o przyszłości wspinania i himalaizmu, o ekologii, zasadach bezpieczeństwa i wspinania w górach. Nie zabraknie interaktywnych kursów lawinowych oraz paneli dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po górach.

W czasie Festiwalu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Boulderingu, będące finałem Pucharu Polski. Bardzo istotnym, cieszącym się popularnością wśród festiwalowych gości elementem 11. KFG będą również targi sprzętu i odzieży outdoorowej – jedyny taki kiermasz w Polsce.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: www.kfg.pl. Pełen program i informacje o biletach już wkrótce.