- Kto z nas nie marzył o ucieczce na egzotyczna wyspę na krańcu świata? Ja jako dziecko marzyłam o tym nieustannie. Dziś wiele z tych miejsc znam, niektóre przejechałam wzdłuż i wszerz – pisze we wstępie do magazynu Martyna Wojciechowska redaktor naczelna National Geographic Traveler.

- Wyspy na dalekich oceanach to często oazy spokoju, w których czas płynie dużo wolniej niż w wielkich miastach, a ludzie w związku z tym są dużo mniej zestresowani. Nie mam wątpliwości, że każdemu z nas kontakt z nimi dobrze by zrobił. W tym numerze Travelera nasi autorzy piszą o rajskich miejscach, których już same nazwy brzmią magicznie, a kiedy słyszę o tak niezwykłych kierunkach, od razu mam ochotę spakować plecak i poszukać niedrogiego lotu w tamta stronę

W najnowszym wydaniu znajdziecie także materiał o Indianach Asurini z Brazylii czy Brunei – dużej podróży za małe pieniądze. Piszemy o Chorwacji na każdą porę roku, wiedeńskim balu i wielkim hinduskim weselu. Rozmawiamy z Ewą Ewart – reporterką od spraw najtrudniejszych.

Oprócz tego czekają na Was wyjątkowe materiały - cała prawda o crossficie, wyprawa No Limits (tym razem ruszamy na Syberię z Romualdem Koperskim) oraz relacja z Traveler Adventure Team - wyprawy czytelników i redakcji do Ischgl w Austrii.

Najnowszy National Geographic Traveler 2(99) 2016 do kupienia w kioskach oraz w wersji na tablet: play.google.com oraz itunes.apple.com.

Zobacz także: spis treści.