To jedno z dwóch bezpośrednich połączeń, którym polscy podróżni mogą dojechać do Francji.

Bezpośredni pociąg z Moskwy do Paryża wyruszył w swój pierwszy kurs 12 grudnia 2011r. i już w ciągu pierwszego roku kursowania przewiózł ponad 35 tys. podróżnych. Pokonanie całej trasy, która liczy 3217 km zajmuje obecnie 38 godzin 48 minut w relacji Moskwa - Paryż  oraz 37 godzin 30 minut w relacji powrotnej. Pociąg kursuje cały rok. W okresie letnim pięć razy w tygodniu, a w zimowym trzy. Skład jedzie przez: Białoruś, Polskę i Niemcy. W Polsce zatrzymuje się w: Terespolu, Warszawie, Poznaniu i Rzepinie.

Pociąg jest zestawiony z 7 nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów sypialnych (3 wagony Lux, 2 wagony 1. klasy, 2 wagony 2. klasy) i wagonu restauracyjnego. W dwuosobowych przedziałach kategorii Lux znajduje się toaleta, prysznic, telewizor i odtwarzacz DVD.

PKP Intercity wspólnie ze swoimi zagranicznymi partnerami, uruchamia połączenia do: Berlina, Wiednia, Amsterdamu, Pragi, Lwowa czy Moskwy. Dzięki współpracy z przewoźnikiem rosyjskim podróżni z Polski mogą bez konieczności przesiadania się dojechać także do Paryża. – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Opłata za bilet zależy od rodzaju miejsca oraz terminu zakupu biletu. Ceny biletów do Paryża, w klasie drugiej zaczynają się od 242 euro z Warszawy i 230 euro z Poznania. Natomiast w najbardziej luksusowej wersji za taki sam bilet zapłacimy odpowiednio 943 euro i 903. Podróżnym oferowane są atrakcyjne taryfy - zniżki dla młodzieży, rodzin, seniorów oraz zorganizowanych grup. Bilety można nabyć w międzynarodowych kasach, w 60 dniowej przedsprzedaży.

Pociąg relacji Moskwa-Berlin-Paryż jest uruchamiany przez przewoźnika rosyjskiego FPK S.A. (Federalna Kompania Pasażerska) we współpracy z PKP Intercity. W pierwszym półroczu 2014 r. z połączenia skorzystało blisko 18 tys. podróżnych.