Adam Nowak (lider zespołu Raz Dwa Trzy), Bartosz Stróżyński (fotograf, laureat między innymi Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic) oraz Olaf Lubaszenko (aktor, producent, reżyser z takimi filmami na koncie jak "Sztos" czy "Chłopaki nie płaczą") chcą dotrzeć na sam koniec świata. Dosłownie, bo za swój cel obrali Antakrtykę i zamierzają dotrzeć tam jachtem żaglowym. Tam w ekstremalnych warunkach powstanie film, wystawa fotografii oraz utwór muzyczny. Ich projekt nazywa się "Trzy sztuki w Antarktyce".
 


 

– Nie jesteśmy ani wyczynowcami, ani łowcami rekordów. Nie jedziemy po to, aby zmierzyć się z własną fizycznością. Nasza wyprawa to podróż w poszukiwaniu sztuki w innym wymiarze, nowych i nieznanych dotąd inspiracji, doznań, wrażeń i emocji. To próba zmierzenia się z nimi w przestrzeni trzech sztuk: muzyki, filmu i fotografii. Jesteśmy ciekawi, jak wpłyną na nas tak niecodzienne warunki, jakie twory powstaną na krańcu świata” - mówi Bartosz Stróżyński, inicjator przedsięwzięcia.
 

Wyprawę może wesprzeć każdy, wystarczy wziąć udział w internetowej zbiórce na portalu PolakPotrafi.pl.
 

Wesprzyj projekt tutaj.
 

Wykonanie antarktycznej piosenki ma być transmitowane na żywo przez Program 3 Polskiego Radia. Podczas wyprawy powstanie niezwykła wystawa fotografii wykonana w technice kolodionowej oraz film dokumentalny. Całość projektu podsumuje książka reportażowa przedstawiająca kompletną historię przedsięwzięcia i jej członków, od momentu powstania idei do chwili oddania książki do druku. 
 

Wyprawa rozpocznie się 12 lutego 2017, a sam rejs potrwa miesiąc. 
 

Patronami przedsięwzięcia są Program III PR, National Geographic Traveler, Magazyn Przyrodniczy Salamandra i ONZ.
 

Mecenasi wydarzenia: LOT Regionu Kołobrzeg, Curver, Sennheiser, Aplauz, GoPro, Seacam, GRALmarine, DTS, Q&A Communications, Quality Yachting, EKO-Zec, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Tokina, MX35, Olympus.