Inicjatywa kierowana jest do każdego, kto lubi fotografować otaczającą go rzeczywistość. Zdjęcia mogą np. ukazywać piękno dziewiczej przyrody, rolę wody w życiu człowieka, zagrożenia ekologiczne, bogactwo życia morskiego albo problemy z dostępem do wody pitnej – podaje przykłady Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis. – Ideą konkursu jest budowanie świadomość i wrażliwości dotyczącej środowiska i wody, czyli substancji, bez której nie byłoby świata, jaki znamy.

Zdjęcia można zgłaszać do 17 sierpnia br. Organizatorzy czekają na fotografie w trzech kategoriach: ocean życia, miasto i woda oraz człowiek i woda. Każda z nich swoją nazwę zaczerpnęła od konkretnej strefy wystawy Hydropolis.

Zdjęcia zgłoszone do konkursu będą oceniane przez Jury, w którego skład wchodzą:

Ryszard Horowitz – światowej sławy fotograf i specjalista w zakresie cyfrowego przetwarzania fotografii. Pełni funkcję ambasadora Hydropolis. Fotografią zainteresował się już w wieku czternastu lat, ale to malarstwo wykształciło w nim niezwykłą wrażliwość artystyczną.

Arkadiusz Franas dziennikarz z wieloletnim stażem, przygodę z mediami zaczynał w Radiu Wrocław. Potem trafił do „Słowa Polskiego”, a od kilkunastu lat pracuje w „Gazecie Wrocławskiej”. Od 2010 jest redaktorem naczelnym tego największego na Dolnym Śląsku dziennika.

Mateusz Piesiak  fotograf dzikiej przyrody, student, autor wystaw. Otrzymał tytuł Młodego Fotografa Dzikiej Przyrody Roku. Dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w największym konkursie fotograficznym o tematyce przyrodniczej „BBC Wildlife Photographer of the Year”.

Agnieszka Franus – Redaktor Naczelna National Geographic Polska, National Geographic Traveler i Kaleidoscope. Interesuje się historią, podróżami i fotografią. Jest jurorką w konkursach fotograficznych oraz redaktorką książek, pod jej redakcją ukazał się między innymi przewodnik po Polsce.

Mieczysław Bielawski – mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończył studia magisterskie na wydziale filozoficzno-historycznym Uniwersytetu Jagielońskiego specjalizując się w filozofii Jogi Indyjskiej. Zawodowo autor i producent licznych wystaw multimedialnych w Polsce i za granicą, na czele z Hydropolis. Jest autorem scenariuszy oraz producentem filmów dokumentalnych i wystaw fotograficznych. 

Robert Lewandowski – od 20 września 2017 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu MPWiK S.A. Ukończył również podyplomowe studia zarządzania firmą na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz podyplomowe studia menedżerskie w Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Pasjonuje się muzyką i fotografią.

 

Wybrane przez jury miejsca zostanie opublikowanych na łamach National Geographic Polska, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody:

  • Grand Prix Konkursu – 2 000 zł,
  • pierwsze miejsce w trzech kategoriach – 1 000 zł,
  • wyróżnienia w każdej z trzech kategorii – bon na sprzęt fotograficzny o wartości 300 zł,
  • nagroda publiczności – 1 000 zł.

Każdy internauta może oddać jeden głos dziennie.

Zwycięzców poznamy 5 października podczas Wielkiej Gali w Hydropolis.