Superbohaterowie XXI wieku
Film „Życie na krawędzi” przedstawia sylwetki trzech niezwykłych mężczyzn – mistrza swobodnego nurkowania Guillaume’a Néry’ego, pasjonata kolarstwa wyczynowego Gerharda Gulewicza oraz amatora lotów ekstremalnych Halvora Angvika. Latają nad ostrzami norweskich klifów, nurkują w głębinach oceanu bez żadnego zabezpieczenia, pokonują rowerem najcięższe trasy, które mają niewiele wspólnego z popołudniową przejażdżką.

Bohaterowie poprzez swoje zainteresowania i styl życia uosabiają pragnienia i pasje współczesnego społeczeństwa. Udowadniają, że wytrzymałość fizyczna może być większa niż  mogłoby się wydawać.
"Po co się tak męczyć?"
Fenomen tej trójki został w filmie nie tylko dokładnie przeanalizowany merytorycznie, lecz także poddany krytyce, która pozwoli na indywidualną ocenę tego, czy ich zachowania stanowią bohaterstwo czy graniczą z autodestrukcją. Sportowcy opowiadają o swoich najbardziej osobistych odczuciach i powodach, dla których pragną dzień w dzień ryzykować własnym życiem by przekroczyć granice własnej wytrzymałości. W filmie poznajemy ich najbliższych, których duma miesza się z strachem. kim tak naprawdę są współcześni superbohaterowie. Osobiste doświadczenia bohaterów, pokażą jak ciężką drogę musieli przejść, ile wysiłku i zmagań z samym sobą kosztowało ich dojście, dopłynięcie i dojechanie do celu. W kinach! Pokaz filmu „Życie na krawędzi” odbędzie się 9 czerwca o 19:00 w 17 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż oraz Zabrze.

"Życie na krawędzi"
Występują:
Halvor Angvik - loty ekstremalne
Guillaume Néry - nurkowanie swobodne
Gerhard Gulewicz - kolarstwo ekstremalne
Produkcja: Austria, 2014
Czas trwania: 90 min.
Reżyser: Sascha Köllnreitner
Zdjęcie: Viktor Schaider
Montaż: Jörg Achatz
Muzyka: Anna Müller (HVOB)
Dźwięk: Michael Krischan
Producent: Carl Hollmann
Kierownik produkcji: Julia Kochajewska
Dystrybucja w Polsce: 9th Plan