Laptop

Dostęp do komputera z internetem to mus. Błyskawiczny dostęp do wiedzy, przyjaciół i rozrywki (w przypadku młodszych uczniów oczywiście pod ścisłą kontrolą rodzica – sieć jest pełna miejsc, do których dzieci nie powinny mieć wstępu) to coś, co zastępuje dzisiejszej młodzieży encyklopedię, kino i niekończące się rozmowy przez telefon stacjonarny, z których namiętnie korzystało pokolenie ich rodziców. 

Wybierając laptop dla ucznia lub studenta, pamiętaj o tym, żeby był szybki, miał dobre głośniki, dużą pojemność dysku i kamerkę – nigdy nie wiadomo, czy znowu nie zaskoczy nas kolejna fala zdalnego nauczania. Nie zapomnij też o sprawdzeniu, czy wybrany sprzęt odpowiada wymaganym normom dotyczącym ekspozycji wzroku na niebieskie światło ekranu. 

Laptop LENOVO LEGION 5, 6690 zł / Komputronik

 

Laptop DELL INSPIRON 15, 2899 zł / Komputronik

 

Laptop ASUS VivoBook 15 X509FA-EJ1040T, 2699 zł / Komputronik

Monitor

Przenośny komputer ma swoje niepodważalne zalety, jednak przy dłuższym korzystaniu może okazać się mało komfortowy dla pleców. A o młody kręgosłup trzeba dbać podwójnie! Jeśli Twoje dziecko spędza przed laptopem więcej niż godzinę dziennie, powinno korzystać z dodatkowego monitora, który pomoże mu utrzymać odpowiednią pozycję ciała. Wybierając monitor dla młodego człowieka, postaw na model, który ma regulowaną wysokość i kąt nachylenia – zdecydowanie ułatwi to zaplanowanie ergonomicznego miejsca do pracy.

Samsung Smart Monitor S32AM700URX, 1699 zł / Komputronik

 

Monitor LG 29UM69G [Freesync], 952 zł / Komputronik

 

Monitor Gigabyte M27Q, 1575 zł / Komputronik

Klawiatura i myszka

Skoro monitor, to przydadzą się również klawiatura z myszką. Złota rada: jeśli Twoje dziecko uwielbia jeść przy komputerze, raczej nie wybieraj najdroższych modeli.

Klawiatura ACCURA COVINA ACC-K1407, 19.90 zł / Komputronik

 

Zestaw: klawiatura i myszka Logitech MK470 Biały, 179 zł / Komputronik

 

Myszka Accura White ACC-M1041 Silent, 29.90 zł / Komputronik

Krzesło gamingowe

Jeśli pasja Twojego potomka to gry komputerowe, programowanie, digitalowa sztuka, etc., prawdopodobnie spędza przed monitorem więcej czasu, niż rówieśnicy, a jego kręgosłup wymaga większego wsparcia, niż kręgosłup przeciętnego ucznia. 

W żadnym wypadku nie żałuj wówczas pieniędzy na porządne krzesło dedykowane profesjonalnym graczom, czyli ludziom, którzy praktycznie żyją przed komputerem. Takie fotele gamingowe zapewniają doskonałe wsparcie dla kręgosłupa i pozwalają na długą pracę przed komputerem bez uczucia dyskomfortu.

 

Fotel MSI MAG CH120I, 979 zł / Komputronik

 

Fotel California Access Office Czarny, 549 zł / Komputronik

 

Fotel MSI MAG CH110, 1279 zł / Komputronik

Słuchawki

Bez słuchawek ani rusz, zwłaszcza w wieloosobowym domu lub akademiku, gdzie trudno o spokój. Twórcza atmosfera wymaga odpowiedniego skupienia, a dobrze wyciszające odgłosy z tła słuchawki pomogą Twojemu młodemu odkrywcy/odkrywczyni w nastrojeniu się do działania – niezależnie, czy będzie to projektowanie grafiki, nauka do kolokwium czy nudne zadanie domowe z biologii. 

UWAGA! Jako że dzieci mają mniejsze uszy i krótsze kanały słuchowe niż dorośli, źle dobrane słuchawki mogą narazić je na uszkodzenie słuchu. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim, wybierz słuchawki z bezpiecznym limitem natężenia dźwięku do 85dB. Przyjrzyj się też materiałom, z jakich zostały wykonane – skóra młodych ludzi jest znacznie bardziej wrażliwa niż skóra dorosłych. Dzieciom odradza się również korzystania ze słuchawek dousznych, które mogą być szkodliwe dla ciągle rozwijającego się narządu słuchu.

Słuchawki Logitech G332, 219 zł / Komputronik

 

 

Słuchawki Sony WHCH510 Niebieskie, 219 zł / Komputronik

 

Słuchawki Trust GXT 460 Varzz, 129 zł / Komputronik

Głośnik

Wiele badań dowodzi, że osoby, które regularnie słuchają muzyki, żyją spokojniej, lepiej i dłużej, a więc warto zachęcać do tego już od najmłodszych lat. Zafunduj swojemu dziecku głośnik Bluetooth i zachęcaj je do eksplorowania nowych gatunków muzycznych, a na pewno zasłużysz w jego oczach na medal Super Rodzica! 

 

 

Głośnik Anker Soundcore Flare II Blue, 249 zł / Komputronik

 

Creative Soundbar Stage Air, 139 zł / Komputronik

 

Głośniki Trut GXT 606 JAVV RGB 2.0, 89 zł / Komputronik

 

Smartfon/smartwatch

Czy nam się to podoba, czy nie, żyjemy w społeczeństwie stałego kontaktu. Kiedyś dzieci wychodziły do szkoły z samego rana i wracały dopiero późnym popołudniem, a w międzyczasie nikt nie miał pojęcia, czy na pewno tam dotarły i czy wszystko z nimi w porządku. Dzisiaj taka sytuacja jest dla nas niemal niewyobrażalna – wiedząc, że jest taka możliwość, chcemy mieć możliwość kontaktu ze swoimi latoroślami non-stop i nie ma w tym nic dziwnego. 

Jeśli uważasz, że smartfon to za dużo, po prostu wyposaż swojego ucznia w smartwatcha, który umożliwia połączenia głosowe i rozmowy video – dzięki temu zawsze będziecie w kontakcie, pewnie nie zawsze ku zachwytowi Twojej latorośli. Niektóre modele, m.in. te z serii Garett Kids, posiadają dodatkowo możliwość lokalizacji dziecka za pomocą GPS, przycisk SOS i są wodoodporne.

Smartfon realme narzo 30 4/128GB 5G racing blue, 899 zł / Komputronik

 

Xiaomi Redmi 9T 4/128GB zielony (Ocean Green), 899 zł / Komputronik

 

Smartwatch Garett Kids 4G Niebieski, 449 zł / Komputronik

 

Jak nie wydać fortuny na elektronikę dla ucznia lub studenta?

To proste – poluj na okazje! Ciekawą ofertę ma aktualnie sklep Komputronik, który właśnie uruchomił całą masę promocji przy okazji Back To School w ramach akcji Zyskasz z pewnością. Oprócz znacznie obniżonych cen (nawet do 75 procent!) komputerów, monitorów, słuchawek, myszek, klawiatur, smartwatchów, głośników i innych produktów, sklep oferuje również trzy rodzaje rat: 10 rat 0%, 20 rat RRSO 0% z Gwarancją Beztroski, czyli dodatkowym ubezpieczeniem lub 20 rat z odroczeniem pierwszej płatności aż o 6 miesięcy. Przy zakupie laptopa lub komputera stacjonarnego klienci Komputronik mogą skorzystać także z pakietu usługi konfiguracji sprzętu i HELPDESKu, czyli zdalnego informatyka, o 50% taniej. Zobacz wszystkie jesienne oferty na Komputronik.pl!