XV edycja konkursu GrandFront 2016 na najlepszą prasową okładkę roku rozstrzygnięta! W tegorocznej edycji aż dwa wyróżnienia przyznano polskiej redakcji National Geographic.

Uznanie jury w kategorii Hobby zdobyła okładka lipcowego numeru (Tutenchamon, nr 7/2016), której autorami są Kenneth Garret (fotografia) i  Javier Jean (ilustracja) oraz okładka numeru sierpniowego (Doping, 8/2016) autorstwa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej - dyrektor artystycznej National Geographic Polska i Martina Barrakuda (fotografia).

Zobacz nasze najlepsze okładki >>>

- Przez ostatnie lata polski rynek prasowy przeszedł olbrzymie zmiany (…). Zmieniały się nagradzane tytuły, poruszane tematy czy używane na okładkach techniki i rozwiązania. Zmienił się także sam Konkurs, który ewoluował wraz z całym rynkiem. Nie zmieniło się jedno –GrandFront to wciąż najważniejsza nagroda na rynku, która nieodmiennie trafia do autorów najciekawszych i najważniejszych okładek danego roku -  powiedział Wiesław Podkański, Prezes Izby Wydawców Prasy i Przewodniczący Jury Konkursu.

W tym roku do GrandFront wpłynęły 293 zgłoszenia od prawie 200 redakcji. Nagrody za najlepsze okładki przyznano w 9 kategoriach: dzienniki, gazety lokalne, czasopisma z grup: polityka, ekonomia i społeczeństwo, lifestyle, rozrywka i gwiazdy, rodzina i dom, nauka, technologie i profesje, hobby i Off.

Najlepsze okładki XV edycji konkursu będzie można oglądać od 22 maja na wystawie przy ul. Foksal 3/5.