Monopolis, Wyspę Młyńską z Młynami Rothera czy Twierdzę Nysa do niedawna kojarzyli tylko nieliczni miłośnicy turystyki, czy historii. Sławę zyskały one jednak po zajęciu czołowych lokat w ubiegłorocznym plebiscycie Cuda Polski, promującym (dzięki czytelnikom) magiczne miejsca na turystycznej mapie kraju. Teraz nadszedł czas na kolejne odkrycia, bo właśnie rozpoczyna się kolejna edycja plebiscytu, w którym czytelnicy wybiorą najpiękniejsze miejsca w Polsce. 

Cuda Polski 2024 to akcja przygotowywana przez redakcję magazynu National Geographic Traveler i serwis National-Geographic.pl we współpracy z 16 regionami Polski. W pierwszym etapie wszystkie polskie województwa rekomendują miejsca, które ich zdaniem powinny znaleźć się w kolejnej edycji plebiscytu. W drugiej fazie, po zebraniu rekomendacji, redakcja wyłania 48 nominowanych do plebiscytu (3 nominacje z każdego z 16 województw). Ostatnią częścią jest sam plebiscyt, podczas którego czytelnicy national-geograthic.pl i National Geographic Traveler Polska dokonują ostatecznego wyboru zwycięzców, oddając swoje głosy.

Konkurs z Avengerem

Odkrywanie niezwykłych zakątków Polski to niezwykła przygoda, a wyprawa w nieznane to podróż, którą warto podjąć z niezawodnym i sprawdzonym na wielu trasach towarzyszem – takim jak Jeep® Avenger. Kompaktowy SUV bezbłędnie sprawdza się w każdych warunkach i wspiera miłośników wypraw w ich odważnych przygodach. Nie bez przyczyny jest również główną nagrodą w konkursie plebiscytu „Cuda Polski 2024” – zwycięzca będzie mógł cieszyć się nim przez cały weekend! Aby wygrać, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Które z nominowanych w plebiscycie miejsc warto obrać za cel weekendowej wyprawy samochodem i dlaczego? Konkurs potrwa do 5 czerwca.
 

 

Wyprawa w komfortowych warunkach

Laureat bez stresu będzie mógł wybrać kierunek swej wyprawy, bo Jeep® Avenger świetnie daje sobie radę w niemal każdych warunkach. Miejskie ulice czy szutrowe tereny Mazur? Proszę bardzo! Mogą być też oczywiście piaszczyste drogi (w ubiegłym roku w plebiscycie Cuda Polski wysokie miejsce zajęła Pustynia Błędowska). Życie kierowcy w tym względzie ułatwiają liczne warianty trybów jazdy systemu zarządzania trakcją Selec-Terrain. Poza miastem przydać się mogą tryby „błoto”, „śnieg” czy „piasek” (łatwe przełączanie przyciskiem w konsoli centralnej), a w warunkach miejskich (poza normalnym trybem) można zastosować także „eco” lub „sport”. Tajemnica uniwersalności Avengera tkwi też w jego gabarytach. Auto nie jest wielkie (nieco ponad 4 m długości) i ma małą średnicę zawracania, co sprawia, że zwinnie porusza się zarówno w ciasnych uliczkach jak i na wąskich leśnych drogach.

Mat. prasowe

Ten model Jeepa został wyposażony w kilka wersji silnikowych. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest na pewno nowy ekologiczny hybrydowy układ napędowy e-Hybrid łączący silnik benzynowy z 28,5-konnym 48V silnikiem elektrycznym zintegrowanym z 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną. W ofercie jest też m.in. w pełni elektryczny Avenger. To propozycja z najwyższej półki, bo ten model Jeepa zdobył tytuł „Europejskiego Samochodu Roku 2023”.

Mat.

Każdy moment jest dobry na wielką przygodę

Jeep® ten nie ma może imponujących wymiarów, ale miejsca w środku jest w nim sporo. Spakowanie bagażu nawet na dłuższy wyjazd nie powinno być problemem także dlatego, że oprócz bagażnika (380 l) Avenger ma aż 34 litry pojemności schowków z przodu auta. Uroku tego produkowanego w Tychach pojazdu dopełnia fakt, że jego dość niewielka masa (poniżej 1200 kg) mocno ogranicza zużycie paliwa. W przypadku tego Jeepa to średnio około 6 litrów na 100 km.

Mat. prasowe

Termin wykorzystania nagrody w postaci Jeepa Avengera na weekend kończy się wraz z 2024 rokiem. Niemniej jednak każdy moment jest odpowiedni, by sięgnąć po przygodę i odkrywać kolejne atrakcje z długiej listy turystycznych Cudów Polski.

Materiał promocyjny marki Jeep®.