10 000 zdjęć. Miej więcej tyle ujęć składa się na 5-minutowe wideo, ukazujące zachwycające niebo nad Polską.

Fotografie zostały wykonane pod koniec lipca tego roku na południu kraju. Pogoda była wymagająca, nie obfitowała w kolorowe zachody i wschody słońca, zafundowała za to morze przelewających się chmur, niewyreżyserowane błyski i deszcz spadających gwiazd.

To wideo jest efektem wielu nieprzespanych nocy, „zbyt” wczesnych poranków, pasji obserwowania, a także długiego czasu naświetlania i jasnych obiektywów: Sigma 18-35 f/1.8, C 35 f/1.4 II, C 50 f/1.4 Irix 15 mm f/2.4.

Autorem filmu jest Kuba Jurkowski, znany jako Light At Night. Fotograf, jak sam mówi, stara się pokazać piękno otaczającego świata w zastanym świetle, niezależnie czy jest to górskie jezioro zabytkowy pałac, miejski skyline czy element nowoczesnej architektury. Jego mocną stroną jest cierpliwość. - Często miesiącami czekam na optymalne warunki do wykonania poszczególnych fotografii.

Muzycznym tłem dla tych niezwykłych ujęć jest utwór o nieprzypadkowym tytule „Endless Story About Sun and Moon” (Niekończąca się opowieść o Słońcu i Księżycu). Całość udowadnia, że światło to najwspanialszy reżyser!

Usiądź i zrelaksuj się: