Miłośnicy piwa będą mogli spotkać się 5 września w Brackim Browarze Zamkowym  w Cieszynie, aby świętować  Bracką Jesień. Wydarzenie organizuje Grupa Żywiec, a patronat nad nim objął Burmistrz Miasta Cieszyna. Po raz czwarty w trakcie Brackiej Jesieni zostanie wybrany najlepszy porter bałtycki.

Bracka Jesień to kolejny po Festiwalu Birofilia ważny punkt w piwnym kalendarzu. Wydarzenie to przyciąga do Cieszyna rzesze piwnych wielbicieli. To okazja do wspólnej biesiady, spotkań z ekspertami, wymiany doświadczeń na temat warzenia piwa, możliwość nocnego zwiedzania zakamarków Browaru Zamkowego oraz nabycia akcesoriów związanych z piwnym światem od najlepszych kolekcjonerów.

Najważniejszym punktem programu tego spotkania będzie czwarta edycja konkursu Piw Domowych "Porter Bałtycki – Piwowarski Skarb Polski", którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Spośród prawie 30 piw zgłoszonych przez uczestników konkursu, jury wybierze tego, który najpełniej oddaje głęboki smak portera bałtyckiego.

- Naszym celem jest zachęcenie konsumentów do odkrywania piwnego świata – mówi Katarzyna Antoniszewska z Grupy Żywiec – Dzięki wiedzy i pasji naszych piwowarów powstają cenione przez piwoszy piwa z Grupy Żywiec. Pasję tę dzielimy także z piwowarami domowymi, z którymi od lat współpracujemy w rozwijaniu kultury piwnej w Polsce. W trakcie Brackiej Jesieni po raz czwarty jury konkursowe złożone z doskonałych ekspertów wybierze najlepszego portera bałtyckiego. Będziemy mieli także okazję degustować wiele piw w stylu Dubbel  z całego świata, a 6 grudnia Grand Championa Birofilia 2014, czyli piwa Dubbel autorstwa Czesława Dziełaka.
 
Tegoroczna edycja „Brackiej Jesieni” rozpocznie się w piątek 5 września o godzinie 18:00, a zakończy się w sobotę o północy. W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. stoiska, na których będzie można spróbować piw cieszyńskich i żywieckich ora piw rzemieślniczych, sklep z piwnymi gadżetami i wydawnictwami o tematyce piwnej oraz stoisko odpowiedzialnej konsumpcji, gdzie w tzw. alkogoglach będzie można sprawdzić, jak zmienia się percepcja po nadmiernej ilości alkoholu. Na Brackiej Giełdzie Birofilów będzie można wymienić lub nabyć kolekcjonerskie akcesoria piwne. Wiele osób – zarówno tych warzących piwo, jak i tych, którzy wolą je degustować zainteresują warsztaty dotyczące portera bałtyckiego i dubbla, które poprowadzi  znany bloger Tomasz Kopyra. Na każdego kto  zapragnie zajrzeć we wszystkie zakamarki Brackiego Browaru Zamkowego czeka jego nocne zwiedzanie od godziny 19:00. Na zakończenie festiwalu w sobotni wieczór odbędzie się koncert zespołu Bartnicky Band prezentującego wybuchową mieszankę rocka, popu, funk i folku. Na zakończenie na imprezę pod gwiazdami zaprosi DJ Adam Cieślar. Zarówno na warsztaty jak i na zwiedzanie Browaru prowadzone są zapisy w oznaczonym punkcie informacyjnym i poprzez email: kontakt.browarcieszyn@grupazywiec.pl.