Technologia GPS i funkcja geotagowania

Samsung WB650 wykorzystuje wbudowany odbiornik GPS z funkcją geotagowania, co pozwala na dokładne określenie, gdzie na świecie dane zdjęcie zostało zrobione – aparat zapisuje informacje na temat długości i szerokości geograficznej, a także określa miasto, region i państwo. Użytkownik może również sprawdzić dokładne położenie miejsca wykonania fotografii na mapie w aparacie, bez konieczności przesyłania zdjęć do Internetu.

Obiektyw ultra-szerokokątny 24mm z 15-krotnym zoomem optycznym

Aparaty Samsung WB650 oferują najlepsze parametry w klasie kompaktowych aparatów typu high-zoom dzięki zastosowaniu super szerokokątnego obiektywu 24mm z 15-krotnym zoomem optycznym. Wykorzystane w serii WB obiektywy, jako pierwsze na świecie, oferują tak duże zbliżenia przy grubości aparatu poniżej 30mm. Szeroki kąt i właściwości teleobiektywu pozwalają na uchwycenie szerszego planu z mniejszej odległości, dzięki czemu doskonale sprawdzą się zarówno przy fotografowaniu rozległych krajobrazów, jak i architektury. Zaawansowana optyka Schneider KREUZNACH wykorzystuje także podwójną, optyczną i cyfrową stabilizację obrazu, co ułatwia wykonanie perfekcyjnie ostrych ujęć. Stabilizator optyczny równoważy drżenie rąk, delikatnie przesuwając soczewkę w kierunku przeciwnym do ruchu aparatu. Jeśli to nie wystarczy, do akcji wkracza stabilizator cyfrowy, który minimalizuje możliwość wykonania nieostrej fotografii.

Zaawansowany ekran AMOLED

Aparat WB650 wyposażono w 3-calowy wyświetlacz AMOLED. Imponujący monitor zapewnia znacznie jaśniejszy i ostrzejszy obraz, który możemy oglądać nawet w pełnym słońcu. Zastosowanie ekranu AMOLED to również mniejsze zużycie energii, wyższy kontrast i żywsze kolory. Wykonane zdjęcia można oglądać pod dowolnym kątem, bez najmniejszej utraty ich jakości.

Nagrywanie wideo w jakości HD

Aparaty WB650 rejestrują również obrazy wideo w rozdzielczości 720p przy prędkości 30 klatek na sekundę. Dzięki zastosowaniu kodeka H.264 i łączności HDMI, aparat można podłączyć bezpośrednio do telewizora. Dla zapewniania najlepszej możliwej jakości wideo, nowe urządzenia wyposażono w inteligentny tryb automatycznego rozpoznawania scen Smart Auto. Funkcjonalność trybu Smart Auto rozbudowano o możliwość zastosowania zarówno do zdjęć, jak i filmów. Technologia ta, podobnie jak w przypadku fotografii, pozwala na dokładną analizę kompozycji ujęcia i automatyczny wybór spośród czterech zaprogramowanych ustawień takiego, które zapewni optymalną ekspozycję i balans kolorów.

Weź udział w konkursie i wygraj aparat SAMSUNG WB650