TRAVELERY 2019. WYNIKI

Od 13 lat Travelery to jedne z najbardziej prestiżowych nagród podróżniczych w Polsce.  To święto osób, które dokonały rzeczy ważnych i wyjątkowych. Podjęły się wyzwania w dziedzinie eksploracji lub sportów ekstremalnych, wyruszyły w podróż, która była czymś więcej niż tylko przemieszczaniem się, a także swoim działaniem przyczyniają się do poprawy świadomości ekologicznej, ocalenia dzikiej przyrody lub dziedzictwa kulturowego.

- Każdy kolejny rok przynosi nam, nowe pasjonujące historie, opowiadane przez wybitnych ludzi. Naszą misją jest zaprezentowanie i opowiedzenie tych historii jak największej publiczności. Dlatego powstał Plebiscyt Travelery

-
mówiła Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic Traveler podczas gali wręczenia nagród.

Jak podkreśliła w Travelerach nie chodzi o rywalizację, ale o inspirację: do działania, odkrywania, eksplorowania i przekraczania granic – wszystkiego, co jest wpisane w DNA National Geographic.

Tym razem do wytypowania zwycięzców zaprosiliśmy Czytelników, którzy w głosowaniu internetowym zdecydowali, do kogo powędrowały statuetki w 5 kategoriach: Podróż roku, Bloger, Książka podróżnicza, Społeczna inicjatywa, Wyczyn. Nagrodę w kategorii Człowiek Roku/Ludzie Roku przyznała redakcja.

Oto laureaci 13. edycji konkursu TRAVELERY: